На Луганщині реалізовуватимуть інноваційну модель «Університет майбутнього»

У місті Сєвєродонецьк Луганської області відбулось спільне засідання Ради ректорів (директорів) Українського відкритого університету післядипломної освіти, Науково-методичної ради ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України та працівників закладів освіти Луганської області. Темою зустрічі  було обрано «Науково-методичний супровід дослідно-експериментальної роботи освітніх закладів Луганської області». До участі в першому засіданні на базі Луганської ОДА долучились очільник  області Юрій Гарбуз і його заступник із питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик, директор Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Юрій Стецюк і  ректор Луганського ОІППО Ірина Цимбал.

Свій виступ губернатор присвятив питанням стану освітньої галузі Луганської області та регіональному проекту підготовки та реалізації інноваційної моделі університетського кампусу «Університет майбутнього». Створення в регіоні такого вишу дозволить під одним дахом об’єднати переміщені ВНЗ III-IV рівнів акредитації, запровадити сучасну та ефективну систему вищої освіти області. Чільне місце у виступі керівника Луганщини належало питанню загальнонаціональної ваги – підготовці патріотично вмотивованих професійних вчителів.

Президент ВГО «Консорціум закладів післядипломної освіти» Віктор Олійник розповів про впровадження в навчання та підготовку до сертифікації (у т.ч. міжнародної) дітей і вчителів нових ІТ у рамках Всеукраїнського експерименту за темою «Підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями Microsoft» на 2017-2021 роки (науковий керівник Юрій Завалевський, в. о. директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктор педагогічних наук, професор). Доповідач зауважив, що Луганщина – це перший регіон України, який долучився до цього експерименту. Наразі його учасниками є ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

На засіданні також були обговорені питання якості підготовки нового вчителя як агента змін, організації якісного освітнього процесу, оновлення Луганщини та зміни суспільної свідомості у регіоні. Відбулась жвава дискусія навколо основоположних принципів реформування системи післядипломної педагогічної освіти в Україні у відповідності до положень нового Закону України «Про освіту».

Під час підсумкової зустрічі члени спільного засідання Ради ректорів (директорів) Українського відкритого університету післядипломної освіти, Науково-методичної ради Університету менеджменту освіти та працівників закладів освіти Луганської області «Науково-методичний супровід дослідно-експериментальної роботи освітніх закладів Луганської області» підписали резолюцію та визначили нові напрямки роботи регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.

У рамках поїздки на Луганщину члени Ради ректорів (директорів) Українського відкритого університету післядипломної освіти, Науково-методичної ради Університету менеджменту освіти відвідали навчальні заклади Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного. Зокрема, завідувач сектору відділу по роботі із закладами ППО Інституту модернізації змісту освіти Наталія Гончаренко побувала у  КЗ «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик» (директор Наталія Колодна). Цей заклад працює за  дослідно-експериментальної темою «Навчально-реабілітаційний центр як педагогічна система соціалізації дітей з особливими освітніми потребами».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×