Інститут модернізації змісту освіти тісно співпрацюватиме з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні

 18 жовтня в ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між науковою установою та UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні. Документ, який відкриває двері для об‘єднання зусиль у боротьбі з дискримінацією, забезпечення гендерної рівності , соціальної безпеки у  сфері освіти та науки,  скріпили своїми підписами виконувач обов‘язки директора Інституту Юрій Завалевський та представник Фонду пан Каспар Пік.

«Наша співпраця дуже потрібна суспільству, освітній галузі країни. Адже діти з дитсадочка, школи мають усвідомлювати, що таке гендерна рівність, як вона реалізується в реальному житті. Ми готові долучитись до розробки та реалізації спільних програм у сфері освіти, організовувати семінари, навчання педагогічних працівників та експертів, видавців та авторів підручників із антидискримінаційної та гендерно-сенситивної складової. До слова, ми вже третій рік поспіль  проводимо гендерну експертизу проектів нових підручників для загальноосвітньої школи і будемо продовжувати цю роботу й надалі»,- зазначив під час обговорення основних засад Меморандуму керівник ІМЗО.

Пан Каспар Пік наголосив, що Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні також сподівається, що будуть подвоєні зусилля для пропаганди здорового способу життя , адже українські чоловіки живуть менше від жінок, і цю ситуацію потрібно вирівняти, створивши для всіх членів суспільства рівні умови.

Підписаний Меморандум передбачає організацію та проведення спільних  зустрічей, освітніх(тренінгових) програм, інформаційних/медіа кампаній. Сторони зобов‘язались сприяти залученню дівчат до STEM-освіти, розробити навчальний продукт з поширення здорового способу життя як для батьків, так і для дітей, підлітків і молоді.  Серед спільних заходів чільне місце відводиться науково-практичним конференціям, консультаціям та іншим заходам     навчального та науково-методичного характеру, інформація про які буде оприлюднена на сайтах та у ЗМІ.

Довідково

Фонд народонаселення ООН – це міжнародна агенція з розвитку, яка сприяє реалізації прав кожної жінки, чоловіка та дитини на здорове життя та рівні можливості.  ФН працює у понад 140 країнах світу. За більш ніж 40 років своєї діяльності Фонд надав технічної допомоги країнам, що розвиваються, на суму близько 6 мільярдів доларів США.

Цільовими групами гуманітарної допомоги ФН ООН є: жінки, молодь і літні люди. ФН ООН підтримує вразливі групи населення, надаючи їм гігієнічні набори та забезпечуючи лікарні ліками та медичними засобами для надання невідкладної допомоги, щоб захистити постраждалих осіб і забезпечити їх гідність у період кризи.

В Україні ФН ООН розпочав свою роботу  в 1997 році із реалізації окремих проектів в галузі репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Першу Програму допомоги Україні було запущено в 2006 році й реалізовано у співпраці із урядом та неурядовими організаціями. Починаючи із 2012 року ФН ООН виконує другу Програму допомоги Україні, яка має три пріоритетні напрямки діяльності: репродуктивне здоров’я та права, народонаселення та розвиток і гендерна рівність.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×