Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

З 25 по 27 вересня 2017 року в місті Хмельницький на базі навчально-виховного комплексу № 10 відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів».

У роботі семінару взяли участь понад 150 вчителів-предметників з 20 областей України та міста Києва.

Учасників семінару привітали: Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Андрій Бондаренко, заступник Хмельницького міського голови, Людмила Корнієцька, заступник директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, Олександр Попик, проректор з науково-методичної роботи Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Віктор Гищук, директор НВК № 10 міста Хмельницького.

Світлана Литвинова, доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, науковий керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» зазначила, що інтенсивний розвиток ІК-технологій, швидке оновлення комп’ютерної техніки й гаджетів, зміни в ставленні учнів до навчання, глобалізацію інформаційних потоків, міжнародну освітню співпрацю, співпрацю в навчальних проектах, розвиток систем змішаного навчання та навчальної мобільності, формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів є провідною ідеєю навчання учнів ХХІ ст. та оновлення організаційно-методичної роботи в системі загальної середньої освіти.

Єлизавета Вовченко, представник компанії Майкрософт в Україні наголосила на значенні освітніх  програм компанії Майкрософт, спрямованих на підтримку інноваційних вчителів, розвиток їх ІК-компетентності та творчого потенціалу. Тільки співпраця вчителя й учня дає  позитивні результати, а організувати її можна з використанням сучасних технологій

Олег Китайцев, завідувач сектору електронних освітніх ресурсів відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» наголосив на   важливості питання щодо  нормативно-правового забезпечення впровадження новітніх технологій, що потребує докорінних змін.  Зокрема,підкреслив про виникнення  нагальної потреби в удосконаленні вимог до оснащення предметних кабінетів та санітарно-гігієнічних норм використання комп’ютерної техніки на уроках. Нині кожний вчитель-предметник має потребу у використанні мережі Інтернет для організації спільної роботи, навчальних квестів, проектної діяльності з учнями.

Учителями НВК № 10 було організовано 9 локацій з метою презентації досвіду використання хмарних сервісів на уроках фізики, хімії, біології, математики, історії, української та іноземної мов, праці, фізичної культури та проведено 12 тематичних майстер-класів.

Заступником директора НВК № 10 Аллою Янковською було акцентовано увагу на новітніх методах навчання, зокрема Foresight, «Дві ноги», Co-working, EdCamp та застосуванні QR-кодів, квестів, Padlet, Canva, Powtoon, Impreza для організації спільної роботи вчителів та учнів.

Формування нової української школи починається у початковій школі і використання ігрових ресурсів нині є однією з провідних технологій навчання учнів молодшого шкільного віку, зазначила Світлана Литвинова під час презентації нового Всеукраїнського проекту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)». Тетяна Даниліна, методист ТОВ «Видавництво «Розумники», для 30 вчителів початкової школи провела тренінг з використання ігрових навчальних технологій на уроках математики й української мови.

Семінар став майданчиком для спілкування, обміну думками та творчими планами щодо подальшого використання хмарних сервісів у навчально-виховному процесі, управлінській діяльності навчальних закладів.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×