Урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля

У кожної знакової події є своя історія. Є вона і у Дня дошкілля. Своїм народженням свято працівників дошкільної освіти України завдячує журналістській ініціативі. У 2006 році редакції фахових видань дошкільної освіти оприлюднили ідею започаткувати урочисту дату  для багатотисячної освітянської спільноти дошкільних установ країни. Ідея сподобалась, проте офіційного статусу День дошкілля чекав аж до 2011 року, поки не був схвалений І Всеукраїнським з’їздом працівників дошкільної освіти.

Цьогорічні урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля відбулись 21 та 22 вересня. До їх організації долучились відділ дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, відділ наукового та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти в Новій українській школі Інституту модернізації змісту освіти та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти».

У перший день свята 21 вересня у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся освітній форум із питань розвитку дошкільної освіти та науково-методичний квест. Ці заходи об‘єднали керівників і спеціалістів із питань дошкільної освіти департаментів/ управлінь освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій та методистів із питань дошкільної освіти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

22 вересня урочистості продовжились у Київському міському палаці дітей та юнацтва. Гості з цікавістю оглянули виставку-презентацію новинок рекомендованої МОН навчальної літератури, відвідали виставку – ярмарок навчальної літератури і періодичних видань для педагогів і дітей. До їх організації приєднались видавництва «Мандрівець», «МЦФЕР-Україна», «Ранок», «Ранок-Креатив», «Ранок-Наочні посібники»,«АРТ», «Зірка», «Основа», «Освіта», «Підручники і посібники», «Шкільний світ», «Берегиня», «Мамине сонечко», «Колосвіт», «Колесо життя» та «Пізнайко».

Завітала на свято й Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У концертній залі Палацу вона щиро привітала представників системи дошкільної освіти різних рівнів, науковців, завідувачів і викладачів кафедр дошкільної освіти вищих навчальних закладів, керівників, педагогічних і технічних працівників дошкільних навчальних закладів, голів місцевих осередків ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», представників профспілкових організацій та батьківської громадськості. Лілія Михайлівна також вручила дипломи МОН лауреатам Всеукраїнського фестивалю-огляду кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців дошкільних навчальних закладів/ навчально-виховних комплексів «Джерело батьківських знань» та учасникам Всеукраїнського огляду педагогічних інновацій у дошкільній освіті.

Справжньою  окрасою цьогорічного Дня дошкілля стали святковий флешмоб для освітян та виступи юних талантів і їх наставників. У концертній програмі взяли участь: вихованка зразкової студії естрадного співу «Акварелі» Еліна Іващенко, ансамбль барабанниць «Небесні ластівки», народний хореографічний колектив «Оксамит» Дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія» м. Бровари Київської області, Вероніка Морська, вихованка народного вокального колективу «Співограй» Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Білоцерковської міської ради Київської області, Іоанна Дерев’янчук і Надійка Присяжнюк – солістки народного фольклорного ансамблю «Вишиванка» Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка», творчий колектив «Квіти України» Київського палацу дітей та юнацтва, а також Наталія Мартинів, вихователь дошкільного навчального закладу «Пролісок» с. Гуменного Вінницької області, і колектив педагогів із Кам’янця-Подільського.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×