Педагоги Івано-Франківщини продовжують вивчення особливостей формування  фінансової грамотності учнів

За  підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДВНЗ «Університет банківської справи» 12 вересня 2017 року в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг для вчителів економіки з питання «Формування фінансової грамотності та компетентності: ініціативність і підприємливість учнів загальноосвітніх навчальних закладів» та круглий стіл для педагогів, які впроваджують фінансову грамотність у загальноосвітніх навчальних закладах.

 Світлана Подолюк, методист Інституту, ознайомила присутніх із нормативно-правовим та методичним забезпеченнями курсу фінансової грамотності, особливостями його впровадження в ЗНЗ Івано-Франківської області. Вона звернула увагу на цьогорічну новацію в програмах навчальних предметів – наскрізні змістові лінії, а особливо, на місце фінансової грамотності у формуванні конкурентоздатного громадянина.

Семінар став прекрасним майданчиком для обміну досвідом. Так, Петро Ласійчук, заступник директора ІМЦ департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, учитель природничо-математичного ліцею м. Івано-Франківська, розповів колегам, як використовуються матеріали курсу в школах міста.

Про впровадження курсу фінансової грамотності в початковій школі та можливості використання матеріалів на уроках математики, української мови та трудового навчання вела мову вчитель початкових класів Білозоринської школи І–ІІ ступенів Надвірнянської районної ради Олександра Яковлюк.

Володимир Чабаранок, учитель Калуської школи І–ІІІ ст. № 5, висловив  власне бачення перспектив розвитку фінансової та економічної освіти в середній школі.

Власним досвідом участі у ІІ та ІІІ Всекраїнських турнірах юних знавців курсу «Фінансової грамотності» поділився вчитель Надвірнянського ліцею Олег Ковальчук.

Не менш важливою та змістовною найважливішою частиною семінару була презентація курсу, проведена у формі дискусії кандидатом економічних наук, доцентом кафедри банківської справи Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Ларисою Слободою. Учасники зібрання отримали від науковця вичерпні відповіді на поставлені запитання щодо змістового наповнення курсу фінансової грамотності, інноваційних методів його викладання. Пані Лариса також розповіла про новини у банківській системі України та світу.

У підсумку семінару педагоги були одностайні в думці, що впровадження курсу «Фінансова грамотність» надає всі можливості для розвитку в учнів підприємливості й уміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей та забезпечення майбутньої фінансової стабільності.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×