У «Молодій гвардії» змагались юні рятувальники з 13 областей України

Із 28 серпня по 3 вересня на базі Українського дитячого центру «Молода Гвардія», що у місті Одеса, пройшли Всеукраїнський табір «Юний рятувальник» та XV Всеукраїнський збір-змагання «Школа безпеки».

В урочистому відкритті заходів взяли участь перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук, завідувач сектору фізичного виховання та спорту Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Владислава Ганчева, начальник Головного управління ДСНС України в Одеській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, керівництво дитячого центру та представники засобів масової інформації.

Право підняття Державного прапора України було надано призерам минулорічних змагань – юним рятувальникам Запорізької області.

«Збори-змагання «Школа безпеки» відбуваються 15 років поспіль і щоразу програма їх проведення стає досконалішою, дарує дітям радість, задоволення й дає їм нові знання», – зазначила голова Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» Алла Негрієнко.

До Одеси прибули 17 команд із 13 областей України, які продемонстрували свою теоретичну підготовку й виконання тренувальних вправ із особистої та колективної безпеки. Юні рятувальники  змагалися в подоланні надзвичайних ситуацій, проведенні рятувальних робіт за допомогою спеціального спорядження, роботі з приладами радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю, а також виконували спеціальні завдання з пошуку, деблокування, надання допомоги постраждалим. Змагання  у природному середовищі чергувалися з різноманітними літературно-музичними виступами та  конкурсами «Візитка», «Міс та Містер рятувальник», «Конкурс патріотичної пісні», виставками стіннівок і квестами.

Цьогоріч загальне перше місце в змаганнях посіла команда Волинської області. Друге місце вибороли тернополяни, а  третє дісталось юним рятувальникам міста Києва.

Усі переможці в загальнокомандних  і особистих заліках були нагороджені кубками, медалями, грамотами й цінними подарунками.

У рамках зазначених вище заходів було проведено круглий стіл «Формування у дітей та молоді культури безпеки життєдіяльності – загальна проблема сьогодення». Його учасники презентували досвід із питань досягнень та проблем безпеки життєдіяльності дітей, обговорили стан і шляхи удосконалення та активізації суспільства щодо формування у дітей і молоді культури безпечної життєдіяльності.

 Під час дискусії також йшла мова про розвиток соціального партнерства, ефективної взаємодії в умовах викликів сьогодення та подальшої співпраці у сфері цивільного захисту, безпеки життєдіяльності й рятувальної справи.

Досвідом роботи громадських та державних установ щодо формування культури безпеки життєдіяльності молоді поділився з українськими колегами Ромуалдас Казлаускас, президент Союзу юних пожежних Литви, віце-президент пожежно-прикладного спорту Литовської республіки.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×