У «Молодій гвардії» змагались юні рятувальники з 13 областей України

Із 28 серпня по 3 вересня на базі Українського дитячого центру «Молода Гвардія», що у місті Одеса, пройшли Всеукраїнський табір «Юний рятувальник» та XV Всеукраїнський збір-змагання «Школа безпеки».

В урочистому відкритті заходів взяли участь перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук, завідувач сектору фізичного виховання та спорту Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Владислава Ганчева, начальник Головного управління ДСНС України в Одеській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, керівництво дитячого центру та представники засобів масової інформації.

Право підняття Державного прапора України було надано призерам минулорічних змагань – юним рятувальникам Запорізької області.

«Збори-змагання «Школа безпеки» відбуваються 15 років поспіль і щоразу програма їх проведення стає досконалішою, дарує дітям радість, задоволення й дає їм нові знання», – зазначила голова Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» Алла Негрієнко.

До Одеси прибули 17 команд із 13 областей України, які продемонстрували свою теоретичну підготовку й виконання тренувальних вправ із особистої та колективної безпеки. Юні рятувальники  змагалися в подоланні надзвичайних ситуацій, проведенні рятувальних робіт за допомогою спеціального спорядження, роботі з приладами радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю, а також виконували спеціальні завдання з пошуку, деблокування, надання допомоги постраждалим. Змагання  у природному середовищі чергувалися з різноманітними літературно-музичними виступами та  конкурсами «Візитка», «Міс та Містер рятувальник», «Конкурс патріотичної пісні», виставками стіннівок і квестами.

Цьогоріч загальне перше місце в змаганнях посіла команда Волинської області. Друге місце вибороли тернополяни, а  третє дісталось юним рятувальникам міста Києва.

Усі переможці в загальнокомандних  і особистих заліках були нагороджені кубками, медалями, грамотами й цінними подарунками.

У рамках зазначених вище заходів було проведено круглий стіл «Формування у дітей та молоді культури безпеки життєдіяльності – загальна проблема сьогодення». Його учасники презентували досвід із питань досягнень та проблем безпеки життєдіяльності дітей, обговорили стан і шляхи удосконалення та активізації суспільства щодо формування у дітей і молоді культури безпечної життєдіяльності.

 Під час дискусії також йшла мова про розвиток соціального партнерства, ефективної взаємодії в умовах викликів сьогодення та подальшої співпраці у сфері цивільного захисту, безпеки життєдіяльності й рятувальної справи.

Досвідом роботи громадських та державних установ щодо формування культури безпеки життєдіяльності молоді поділився з українськими колегами Ромуалдас Казлаускас, президент Союзу юних пожежних Литви, віце-президент пожежно-прикладного спорту Литовської республіки.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×