Віншування найкращих учителів української мови за кордоном

21 серпня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Система шкільництва  української діаспори», відбулося нагородження лауреатів, дипломантів та кращих учасників Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у 2016/2017 навчальному році.

Конкурс проводиться щороку заочно для вчителів та передбачає два етапи:

перший етап – регіональний (регіональними координаторами Конкурсу за кордоном у листопаді – грудні);

другий  етап – підсумковий – (Українською Всесвітньою Координаційною Радою разом з Інститутом модернізації змісту освіти в Україні у місті Києві, в січні – червні).

Михайло Ратушний – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради гостинно привітав учасників зібрання.

Підтримка закордонних українців, консолідація та зміцнення зв’язків з Україною залишаються одними з ключових питань. Підвищення ролі вчителя української мови, який викладає у навчальному закладі за кордоном, сприяння творчим педагогічним пошукам, поширення українського слова, виховання любові до України та почуття поваги до всього українського – це ті основні завдання, які передбачені Міжнародним конкурсом «Найкращий учитель української мови за кордоном».

Урочисто відбулося вручення нагород: Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич та Михайло Ратушний нагородили переможців дипломами й подяками, а також подарунковим набором книг.

У 2016/2017 навчальному році у  I (регіональному) етапі III Конкурсу взяли участь 127 учителів. Регіональними координаторами за кордоном визначено  переможців I етапу. Керуючись Положенням, усі переможці I етапу стали учасниками  II (підсумкового) етапу Конкурсу.

 На ІІ етап Конкурсу подали конкурсні матеріали 14 учасників: Італія – 4; Іспанія – 2; Канада – 2; Республіка Молдова  – 5; Російська Федерація – 1.

Основні критерії оцінювання робіт: методична грамотність, креативність, народознавчий аспект, результативність учителя, використання інформаційно-комунікаційних технологій.

За результатами оцінювання журі ІІ (підсумкового) етапу Конкурсу визначено переможців у двох номінаціях: «Учитель початкової школи», «Учитель загальної середньої школи» – лауреатів (перше місце), дипломантів (друге і третє місця) та кращих учасників Конкурсу (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.06.2017 № 860 «Про підсумки III Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у 2016/2017 навчальному році»).

Кожний учасник творчо виявив свою педагогічну майстерність, застосовуючи формування мовної і мовленнєвої компетентностей з використанням народознавчої інформації.

Дякуємо громадським організаціям закордонних українців, педагогічним колективам навчальних закладів, які своєю наполегливою працею прищеплюють любов до рідного слова.

Вітаємо переможців та учасників Міжнародного конкурсу!

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×