Віншування найкращих учителів української мови за кордоном

21 серпня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Система шкільництва  української діаспори», відбулося нагородження лауреатів, дипломантів та кращих учасників Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у 2016/2017 навчальному році.

Конкурс проводиться щороку заочно для вчителів та передбачає два етапи:

перший етап – регіональний (регіональними координаторами Конкурсу за кордоном у листопаді – грудні);

другий  етап – підсумковий – (Українською Всесвітньою Координаційною Радою разом з Інститутом модернізації змісту освіти в Україні у місті Києві, в січні – червні).

Михайло Ратушний – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради гостинно привітав учасників зібрання.

Підтримка закордонних українців, консолідація та зміцнення зв’язків з Україною залишаються одними з ключових питань. Підвищення ролі вчителя української мови, який викладає у навчальному закладі за кордоном, сприяння творчим педагогічним пошукам, поширення українського слова, виховання любові до України та почуття поваги до всього українського – це ті основні завдання, які передбачені Міжнародним конкурсом «Найкращий учитель української мови за кордоном».

Урочисто відбулося вручення нагород: Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич та Михайло Ратушний нагородили переможців дипломами й подяками, а також подарунковим набором книг.

У 2016/2017 навчальному році у  I (регіональному) етапі III Конкурсу взяли участь 127 учителів. Регіональними координаторами за кордоном визначено  переможців I етапу. Керуючись Положенням, усі переможці I етапу стали учасниками  II (підсумкового) етапу Конкурсу.

 На ІІ етап Конкурсу подали конкурсні матеріали 14 учасників: Італія – 4; Іспанія – 2; Канада – 2; Республіка Молдова  – 5; Російська Федерація – 1.

Основні критерії оцінювання робіт: методична грамотність, креативність, народознавчий аспект, результативність учителя, використання інформаційно-комунікаційних технологій.

За результатами оцінювання журі ІІ (підсумкового) етапу Конкурсу визначено переможців у двох номінаціях: «Учитель початкової школи», «Учитель загальної середньої школи» – лауреатів (перше місце), дипломантів (друге і третє місця) та кращих учасників Конкурсу (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.06.2017 № 860 «Про підсумки III Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у 2016/2017 навчальному році»).

Кожний учасник творчо виявив свою педагогічну майстерність, застосовуючи формування мовної і мовленнєвої компетентностей з використанням народознавчої інформації.

Дякуємо громадським організаціям закордонних українців, педагогічним колективам навчальних закладів, які своєю наполегливою працею прищеплюють любов до рідного слова.

Вітаємо переможців та учасників Міжнародного конкурсу!

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×