Випускниця луцької гімназії №14 Анастасія Цимбалюк успішно виступила у США на міжнародних змаганнях із нейронаук серед школярів

У Вашингтоні відбувся Міжнародний конкурс “мозкознавців” International Brain Bee. Учасники престижного змагання прибули до США із 24 країн світу з усіх континентів.

Україну на ньому представляла переможниця національного Нейроконкурсу, випускниця гімназії № 14 імені Василя Сухомлинського м. Луцьк Анастасія Цимбалюк, яка продемонструвала дуже високий рівень знань серед конкурсантів.

«Brain Bee – це змагання із знань принципів будови та роботи нервової системи, причин та способів лікування поширених нервових та психічних хвороб. Учасники відповідали на усні питання, розв’язували письмові тести, визначали анатомічні структури на справжніх препаратах головного мозку, працювали із мікроскопічними препаратами, а також пробували уявити себе в ролі лікаря, діагностуючи хвороби, симптоми яких демонстрували спеціально підготовлені актори.

 Анастасія правильно визначила 23 нервові структури з 25 запропонованих на етапі нейроанатомії.

Проте, у підсумку, ще кращі результати  виявилися у представників інших країн: перше місце здобув Сойас Вегл із США, друге  – польська школярка Мілена Малчарек , а третє – Ервін Ветамуту з Малайзії. Їх відзначили грошовими преміями. Інші учасники отримали медалі та сертифікати»,- розповів про перебіг змагання координатор національного етапу Андрій Чернінський, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України, який супроводжував українську школярку під час поїздки до США.

 Зауважимо, що нагороди не є найголовнішим результатом і метою змагання. Передусім Brain Bee – це свято спілкування з однодумцями з різних країн. З огляду на це американські школярі, які допомагали організовувати та проводити цей конкурс, заснували у минулому році Міжнародну асоціацію юних нейронауковців (International Youth Neuroscience Association, https://youthneuro.org), яка була презентована учасникам. Анастасія Цимбалюк стала першим членом цієї організації від нашої країни.

“Участь в конкурсі була надзвичайно корисною для мене, оскільки тут я не тільки познайомилася з новими цікавими людьми з усього світу, а ще й визначилася зі своїм майбутнім. International Brain Bee показав мені всю важливість нейронауки, адже робота науковців у цій сфері дає надію для важко хворих людей”,- ділиться враженнями від змагання Анастасія, яка наразі вже є студенткою Інституту біології та медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сподваємось, що, навчаючись у цьому навчальному закладі, талановита дівчина має усі шанси розпочати успішну наукову кар’єру в галузі нейронаук.

Щороку міжнародний конкурс із нейронаук проходить в рамках великої міжнародної конференції. Цьогоріч це був з’їзд Американської Психологічної Асоціації (APA). Учасники змогли відвідати пленарні лекції, взяли участь в роботі деяких секцій, ознайомилися із виставками та постерними доповідями. Найбільше запам’яталася жива дискусія із видатним психологом, лауреатом Нобелівської премії з економіки Даніелом Канеманом.

Окрім того, перебуваючи у столиці США, українська делегація відвідала музей природної історії, меморіал Лінкольна, Капітолій, а також була запрошена до посольства України в США. Там Анастасію привітала виконуюча обов’язки посла, радник-посланник пані Оксана Шуляр та перший секретар посольства, офіційний представник НАН України в США пан Георгій Дубинський. В розмові учасники зустрічі відзначили важливість розвитку освітньо-наукового напрямку україно-американських стосунків, чому сприятиме заснування молодіжного руху юних науковців.

Довідка

Конкурс International Brain Bee був заснований у США професором Університету Меріленда (США) Норбертом Мислінським. Він переконаний, що переможці змагання в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди.

 Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО “Ноосфера”, а також Національний центр “Мала академія наук України”, завдяки фінансовій підтримці якого стала можлива поїдка учасниці від України. Конкурс сприятиме формуванню нової генерації вітчизняних учених у галузі нейронаук, чиї імена прославлять нашу батьківщину.

 У 2018-му змагання International Brain Bee відбудеться в березні у Берліні (Німеччина) в рамках Форуму Федерації Європейський Товариств Нейронаук (FENS), під час Всесвітнього тижня мозку.

 Організатори запрошують до участі в конкурсі старшокласників усіх регіонів України. Готуватися до нього потрібно уже зараз, адже для успішного виступу потрібно досконало знати не тільки нейробіологію, а й англійську мову, якою проводиться національний та міжнародний етапи.

Більше інформації про змагання можна знайти на сайтах www.internationalbrainbee.org  та www.brainbee.in.ua.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×