Український школяр Антон Ципко на Міжнародній олімпіаді з інформатики увійшов до першої десятки найсильніших

Скарбничку міжнародних перемог українських школярів поповнили юні інформатики. З Тегерану (Іран), де  з 27 по 4 серпня тривали 29 Міжнародні олімпійські змагання з даного шкільного предмету (OI-2017 International Olympiad in Informatics), четверо наших старшокласників привезли  одне «золото», дві срібні нагороди та диплом учасника.

У персональному заліку чудовий результат показав Антон Ципко – учень 11 класу навчально-виховного комплексу «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка – гімназія», що на Кіровоградщині. Із двадцяти шести золотих медалістів у нашого Антона восьмий (!) результат. Він набрав 414 балів із 600 можливих. Зауважимо, що всього змагались 318 учасників із 84-х країн світу, і такого успіху українці не мали з 2006 року.

Дуже добре виступили й інші троє наших олімпіадників. Одинадцятикласники Станіслав Томаш – учень 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, та Ілля Коваль – учень 10 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради, повертаються додому із престижним «сріблом». Наймолодшому учаснику команди – дев‘ятикласнику Назарію Деньзі з Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка, не вистачило для бронзової нагороди зовсім трохи. Тому він нагороджений дипломом учасника Олімпіади, здобув неоціненний досвід і великі перемоги чекають талановитого юнака у недалекому майбутньому.

Поза сумнівом, хлопцями пишаються усі – їх батьки, шкільні наставники, керівники команди України на Міжнародній олімпіаді з інформатики Богдан Кудренко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, та Віталій Бондаренко, асистент Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Черговий успіх наших вундеркіндів підняв престиж країни ще на один щабель.

Довідка

Цьогоріч найбільшу кількість високих нагород на Міжнародній олімпіаді з інформатики здобули японці. У них аж три «золота» та одне «срібло», тобто першість в особистому та командному заліку. З огляду на це Японія закріпила своє право приймати наступну ювілейну 30-у Олімпіаду з інформатики. Наступного року вона має відбутись у місті Цукуба.

Цей вид інтелектуальних змагань стартував у 1989-у. Українці беруть участь у олімпіадах із інформатики міжнародного рівня вже 25 років. Щоправда, тільки у 2016-у бойкотували змагання, яке проходило у російській Казані. Загалом наші школярі за цей час здобули 8 золотих, 24 срібні та 44 бронзові нагороди.

http://stats.ioinformatics.org/results/2017
http://ioi2017.org/
http://scoreboard.ioi2017.org/Ranking.html
http://stats.ioinformatics.org/results/UKR

Використано фотоматеріали з соціальної мережі facebook

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×