Тренінг для тренерів із питань упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти

Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Європейським фондом освіти (ЄФО) з 4 по 8 липня 2017 року у місті Ірпінь Київської області організовано та проведено тренінг для тренерів з питань впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. У заході взяли участь понад 90 осіб – учителі, директори шкіл, методисти, науковці Національної академії педагогічних наук України.

Учасників тренінгу ознайомили з проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти та модельною навчальною програмою, особливостями організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину, плануванням та оцінюванням освітніх досягнень учнів.

Роман Шиян, директор Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти», та  Мирослава Товкало, завідувач кафедри освітньої політики Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти», розповіли всім присутнім про теоретичні засади проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

Континуум інтегрованого навчання був темою виступів Оксани Онопрієнко, завідувача відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, та Світлани Скворцової, завідувача кафедри математики та методики її навчання Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

З особливостями дослідно-експериментальної роботи з розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти ознайомила Надія Бібік, головний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.

Набутим досвідом з використання інтеграції за тематичним та діяльнісним підходами із колегами поділилися Марина Пристінська, заступник директора з навчально-виховної роботи  НВК «Новопечерська школа», та Інна Большакова, методист НВК «Новопечерська школа».

На важливості розвитку успішної особистості через ключові компетентності – формування підприємливості, наголосили у своїх виступах Олена Бех, спеціаліст ЄФО з розвитку підприємливості та підприємницьких умінь, та Оксана Овчарук, національний експерт ЄФО з розвитку підприємливості.

Учасники тренінгу мали унікальну можливість змоделювати навчальну програму для 1 класу.

Окрім того, було представлено он-лайн платформу освітніх ресурсів, тренерського та вчительського форумів.

Упродовж насичених п’яти днів учасники отримали не лише надзвичайно корисну та цікаву інформацію, поспілкувалися із колегами з усіх регіонів України, а й узяли участь у майстер-класах, тренінгах, квестах, організованих та проведених директором ВФ «Крок за кроком» Наталією Софій, координаторами та тренерами ВФ «Крок за кроком» Юлією Найдою, Ольгою Банах, Іриною Луценко, Жанною Гріневич.

8 липня, в останній день роботи тренінгу, усі бажаючі мали можливість поспілкуватися з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та її заступником Павлом Хобзеєм.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×