Перша літня школа “Розумники” (SMART KIDS)

З 2 по 6 липня на березі Чорного моря у м. Скадовськ Херсонської області проходила Перша літня школа «Використання ІКТ у початковій школі», де 50 вчителів з усієї України вдосконалювали свої знання і навички з користування інтерактивними технологіями.  Загалом у проекті Smart Kids беруть участь понад 170 учителів загальноосвітніх навчальних закладів.

Науковий керівник проекту Світлана Литвинова зазначила:«На сьогодні у наш проект зареєструвалося близько 100 шкіл України. Ми зараз на стадії підписання наказу про початок дослідно-експериментальної роботи за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids) на 2017 – 2022 роки. Мета проекту, щоб планшети дітей були задіяні саме для навчання. Усе, що ми пропонуємо, зроблено у вигляді навчальної гри, тобто ігрового освітнього ресурсу, Граючись з освітніми ігровими ресурсами, учні  автоматично будуть навчатися, в  них формуватиметься компетентність з використання електронних освітніх ресурсів, а також математичні та мовні компетентності».

Навчальні тренінги літньої школи пройшли у Скадовській загальноосвітній школі № 2 і були присвячені таким питанням:

  • використання електронних освітніх ігрових ресурсів (ЕОІР), а саме: встановлення додатку E-games; підбір завдань ЕОІР для використання на уроках; робота в Особистому кабінеті вчителя; використання медіатеки «Розумники» для створення власних інтерактивних завдань в програмі Flow!Works;
  • використання цифрового обладнання (цифрові лабораторії Labdisc, цифрові мікроскопи, документ-камери) у початковій школі.

Вчителі із великим зацікавленням працювали над міні-проектом у групах, проводили досліди за допомогою цифрових мікроскопів та цифрових лабораторій, а під час тренінгів із використання ЕОІР – працювали за учнівськими ноутбуками 2 в 1 з інтерактивним керуванням. Саме такі ноутбуки-трансформери використовуються у сучасному навчальному середовищі Smart Class.

Педагоги, які  нещодавно приєдналися до спільноти Smart Kids, протягом 5-денного інтенсиву мали можливість обмінюватися досвідом із тими колегами, які працюють у проекті ще з його старту.

Вікторія Дроздовська, педагог спеціалізованої школи № 269 міста Києва, поділилась досвідом: «Я можу продумувати, на якому етапі і як саме використовувати дидактичні ігри. Наприклад, якщо учень пройшов 12 совеняток (завдань), отримує «відмінно». Навчальні матеріали відповідають чинній програмі і залишають простір для творчості».

Про своїми враженнями від роботи в проекті розповіла вчитель Київської спеціалізованої школи № 264 Світлана Бейбудова. Зокрема, про те, що використання електронних освітніх ресурсів – це економія часу на уроці, а також можливість використовувати різноманітні форми роботи. «Діти стають самоорганізованими, адже черговим треба роздати ноутбуки, зібрати, поставити їх на підзарядку в шафу. Якщо раніше дітям потрібно було нагадувати, що вони чергові, то тепер вони приходять заздалегідь і запитують, на якому уроці вже можна роздавати ноутбуки», – говорить учителька.

Із завершенням навчання слухачів привітали: Світлана Литвинова, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України,  Вікторія Косик, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Олександр Кохан, директор мультимедійного видавництва «Розумники», Ігор  Каплаушенко, керуючий партнер мультимедійного видавництва «Розумники», Галина Смирнова, директор Скадовської загальноосвітньої школи № 2. Під час урочистого закриття учасники отримали сертифікати про закінчення Літньої школи.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×