Інноваційні інструменти навчання курсу “Фінансова грамотність” у початковій школі

Днями на базі Тернопільського ОКІППО відбувся тренінг «Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність». Вчителі, методисти області ознайомилися з досвідом та перспективами впровадження освітнього проекту «Фінансова грамотність» у початковій школі.

Курс «Фінансова грамотність» розроблений для учнів 2-10-х класів  загальноосвітніх  навчальних закладів, за підтримки Програми USAID/FINREP-II спільно з Університетом банківської справи Національного банку України (НБУ). Навчально-методичні матеріали, видані за загальною редакцією доктора економічних наук, професора Тамари Смовженко, є у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту аталіяосвіти МОН України.

Завідувач відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти  Лариса   Коненко привітала  учасників тренінгу й зазначила необхідність поширення фінансової освіти в умовах розвитку сучасного суспільства. Зокрема, вона звернула увагу на практичне використання у роботі вчителів ефективних методів і прийомів при реалізації компетентнісного підходу в навчанні фінансової грамотності учнів початкової школи.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Лілія Криховець–Хом’як ознайомила присутніх з навчально-методичним забезпеченням курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі.

 Співавтор цього курсу – учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 міста Зборова  Любов Чарторинська, поділилася досвідом викладання курсу «Фінансова грамотність», а інший співавтор, учитель Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Оксана Сампара,  презентувала навчально-методичний посібник для роботи з батьками «Відкриті родинні студії. Фінансова мудрість родинної педагогії» та провела з учасниками заходу рольову гру «Перешкоди на шляху до фінансового успіху».

Методист відділу дошкільної, початкової спеціальної та інклюзивної освіти Наталія Кордуба, звернула увагу на практичне використання інтелект-карт при викладанні курсу.

Завідувач сектору відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту освіти загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Наталія Забуга, що приєдналася до тренінгу в режимі онлайн, зупинилася на основних проблемах та перспективах впровадження курсу «Фінансова грамотність» в навчально-виховний процес у контексті змін сучасної освіти.

Учасники тренінгу  висловили думку, що впровадження курсу «Фінансова грамотність» дає педагогу всі можливості для розвитку в молодших школярів підприємливості та ініціативності,  вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×