«Демократична школа»: Всеукраїнська конференція за підсумками першого циклу Програми

У Києві відбулася Всеукраїнська конференція за результатами першого циклу Програми «Демократична школа». Її організатори: Європейський Центр Вергеланд у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Учасники конференції представили демократичні зміни у загальноосвітніх навчальних закладах і поділилися успішними практиками. Зокрема, був презентований збірник матеріалів з розвитку демократичних громадянських компетентностей у 5-9 класах, розроблений на підтримку нових програм навчання та реалізації концепції «Нової української школи». Одне з завдань конференції – підтримка діяльності Мережі шкіл Програми і сприяння налагодженню співпраці між школами та подальшій демократизації через створення та наповнення «Календаря демократичної школи».

У роботі конференції взяли участь представники 32 навчальних закладів із різних областей України, які були учасниками Програми упродовж 2016-2017 років. Вони обговорили і поділились досягненнями роботи, запланували подальші кроки змін і співпраці за допомогою інструменту розвитку, який надала «Демократична школа».

У заключній конференції, окрім учасників і організаторів Програми, взяла участь велика кількість почесних гостей: заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, заступник Міністра молоді і спорту України Олександр Ярема, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, керівник Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи Проекту «Підтримка освіти прав людини та демократичного громадянства у країнах Східного партнерства» Оксана Овчарук, посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Горпестад, координатор проектів посольства Королівства Норвегія в Україні, виконавчий директор Європейського центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф`єльдстад, заступник виконавчого директора Європейського Центру Вергеланд Ларс Гудмундсон, а також керівник Програми «Демократична школа» Ірина Сабор, старший тренер Програми «Демократична школа» Мажена Рафальска, національні координатори Програми «Демократична школа» Христина Чушак і Андрій Донець. Кожен із присутніх є справжнім професіоналом у своїй царині та доклав максимум зусиль, щоб заключна конференція допомогла побачити той шлях змін, яким сьогодні йдуть учителі, будуючи Нову українську школу.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей та заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема докладно розповіли всім присутнім про демократичні реформи у шкільній освіті, які чекають навчальні заклади. Особливо заступник міністра наголосив на значних здобутках і новаторствах закладів на шляху демократизації та побудови Нової української школи.

Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Горпестад окреслив шляхи співпраці між Україною і Норвегією для сталих реформ у державі. Виконавчий директор Європейського Центру Вергеланд Ана Перона-Ф`єльдстад у своєму виступі наголосила: «Місія школи у ХХІ столітті – навчитися жити разом у демократичному суспільстві».

Особливою родзинкою конференції став ярмарок успішних практик «Як змінити школу?», де кожен навчальний заклад у творчій формі зміг представити зміни, які відбулись у ньому за півтора роки роботи в Програмі.

Під час роботи у малих групах обговорювалися важливі питання, які постають у роботі навчального закладу: навчання демократії у шкільній програмі та виховній роботі, результативність шкільного самоврядування, демократичний процес прийняття рішень у школі, партнерство з громадою і батьками. Були проведені дискусії у групах на тему «Навчаємось жити в демократичному суспільстві: створення безпечного та демократичного навчального середовища у школі», які дали можливість виробити план взаємодії колективу школи і громади задля реформування освітнього простору.

Учасники першого циклу Програми отримали унікальну можливість апробувати вправи зі збірника «Громадянська відповідальність», який незабаром буде надрукований на допомогу українським вчителям, і отримати практику інтеграції освіти для демократичного громадянства та прав людини до оновлених навчальних програм для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

На завершення конференції було здійснено планування діяльності мережі шкіл відповідно до Програми, що дало чітке розуміння подальшої місії школи для демократичних перетворень в українській освіті та суспільстві загалом.

Усі загальноосвітні навчальні заклади отримали сертифікати учасників першого циклу і стали випускниками Програми «Демократична школа».

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×