Місце коледжів у системі освіти України

У центрі уваги Всеукраїнської наради Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, яка відбулась у коледжі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,  були проблеми та перспективи підготовки молодших спеціалістів у Україні.

«Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, познайомив присутніх із особливостями вступної кампанії 2017 року у технікумах і коледжах та детально зупинився на проекті Концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Проблема в тому, що підготовка кадрів середньою ланкою вищої освіти триває, але нове ліцензування не проводиться. Концепція пропонує запровадити два рівні заміни освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста:

освітній ступінь початкового рівня (короткий цикл вищої освіти) «молодший бакалавр»;

освітньо-кваліфікаційний рівень професійної освіти «молодший спеціаліст» (назва робоча)»,- розповіла учасник заходу Людмила Котоловець, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту підготовки молодших спеціалістів ІМЗО.

Учасники наради – представники влади та освіти, висловили ряд конструктивних пропозицій, які сприятимуть збереженню та успішному функціонуванню технікумів і коледжів. Щоправда, зауважували виступаючі, без фінансової підтримки держави навчальним закладам не обійтись.

Голова Спілки Анатолій Похресник поінформував колег про підсумки  проведення Всеукраїнських нарад і конкурсів фахової майстерності та оприлюднив план роботи організації на 2017/2018 н.р.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×