Місце коледжів у системі освіти України

У центрі уваги Всеукраїнської наради Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, яка відбулась у коледжі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича,  були проблеми та перспективи підготовки молодших спеціалістів у Україні.

«Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, познайомив присутніх із особливостями вступної кампанії 2017 року у технікумах і коледжах та детально зупинився на проекті Концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Проблема в тому, що підготовка кадрів середньою ланкою вищої освіти триває, але нове ліцензування не проводиться. Концепція пропонує запровадити два рівні заміни освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста:

освітній ступінь початкового рівня (короткий цикл вищої освіти) «молодший бакалавр»;

освітньо-кваліфікаційний рівень професійної освіти «молодший спеціаліст» (назва робоча)»,- розповіла учасник заходу Людмила Котоловець, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту підготовки молодших спеціалістів ІМЗО.

Учасники наради – представники влади та освіти, висловили ряд конструктивних пропозицій, які сприятимуть збереженню та успішному функціонуванню технікумів і коледжів. Щоправда, зауважували виступаючі, без фінансової підтримки держави навчальним закладам не обійтись.

Голова Спілки Анатолій Похресник поінформував колег про підсумки  проведення Всеукраїнських нарад і конкурсів фахової майстерності та оприлюднив план роботи організації на 2017/2018 н.р.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×