«Шевченківська вітальня» може стати центром духовності навчального закладу

Мала академія наук виступила з ініціативою відкрити в кожній українській школі своєрідний центр духовності підростаючого покоління, який варто було б назвати «Шевченківська вітальня» («Шевченківська світлиця»).

«Ідея народилась у процесі роботи над веб-порталом «Тарас Шевченко». Раніше схожу виховну місію виконували так названі Ленінські кімнати. Власне, окрім занять із Шевченківської тематики та уроків української мови і літератури, у світлиці можна буде проводити цікаві заходи національно-патріотичного спрямування, уроки з народознавства, краєзнавства та історії. До того ж діти можуть активно долучитись до оформлення світлиці, запропонувати власні ідеї. Переконаний – їм це буде цікаво» ,- поділився міркуваннями з приводу реалізації запропонованого проекту президент МАН Станіслав Довгий.

Наразі поважна наукова установа вже напрацювала пакет методичних рекомендацій, якими враховані вікові особливості проведення занять для старшокласників, учнів середніх і молодших класів. Пропонується для кожної вікової групи створити окремі експозиції з відповідною інформацією про життя й творчість Великого Кобзаря.

Окрім того, поінформував керівник МАН, створені спеціальні термінали для висвітлення життєдіяльності та літературної спадщини Тараса Шевченка. Їх можна встановлювати як у майбутніх «Шевченківських вітальнях», так і в шкільних кабінетах літератури. Це інтерактивне обладнання з доволі зручним великим екраном, працювати на якому сподобається і дітям, і вчителям. Використовуючи його, можна буде здійснювати віртуальні подорожі – екскурсії по Шевченківських місцях, побачити  рукописи і тексти поета, написані ним картини, гравюри та багато іншого, пов‘язаного з іменем духовного Світоча українського народу.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×