Міжнародний форум «Наука і мир»

За ініціативи міжнародної організації Глобальний Союз Учених за Мир (США) у Києві відбувся форум «Наука і мир: Перевірені рішення проблем насилля і глобальних конфліктів». У його роботі взяли участь понад 500 науковців.

До підготовки та проведення форуму долучилися фахівці Інституту модернізації змісту освіти Тамара Пушкарьова, начальник відділу проектного управління, та науковий співробітник цього ж підрозділу Оксана Войтко, які  взяли активну участь в обговоренні   питань щодо нових напрямів модернізації змісту освіти.

«Актуальність цього заходу зумовлена сумними реаліями нашого сьогодення: викликами загрози руйнування сучасної цивілізації та посилення глобальних небезпек – екологічних, економічних, демографічних, інформаційних, ментальних. Науковці з різних країн і континентів об‘єднують зусилля для попередження міжнародних конфліктів та військових загроз.

На Форумі розглядалися ініціативи та ідеї  щодо вирішення проблем насилля у теоретичному (огляд досліджень у нейронауках) та практичному (інновації в освіті та прориви у військових науках) аспектах»,- поділась враженнями від заходу Тамара Пушкарьова.

«Джон Хегелін, Президент Глобального Союзу Учених за Мир, розповів про місію організації у забезпеченні миру у світі, детально проаналізував витоки насильства і конфліктів та представив нові підходи для їх вирішення. Це справді проста і легка для вивчення і застосування практика,  яка дуже ефективна для подолання стресу як у суспільстві, так і окремо взятої людини.

Увагу присутніх привернув виступ українського вченого –  віце-президента Спілки учених за мир, доктора  педагогічних наук генерала Василя Крутова. На його думку, насилля породжує насилля. Щоб порвати це замкнене коло, потрібні кардинальні зміни у свідомості кожного з нас. Особлива увага – молоді, чия свідомість тільки формується. Якщо молоді люди будуть виховані у несприйнятті насилля, їх духовні цінності ґрунтуватимуться на гармонії людських стосунків, світ буде змінюватись і вірогідність міжнародних конфліктів меншатиме»,- розповіла про зміст окремих доповідей форуму Оксана Войтко.

Нову парадигму зміни свідомості підтримали у своїх виступах на форумі також вітчизняні науковці Микола Тернюк, Василь Осьодло, Михайло Згуровський та Олена Тимошенко.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×