Міжнародний форум «Наука і мир»

За ініціативи міжнародної організації Глобальний Союз Учених за Мир (США) у Києві відбувся форум «Наука і мир: Перевірені рішення проблем насилля і глобальних конфліктів». У його роботі взяли участь понад 500 науковців.

До підготовки та проведення форуму долучилися фахівці Інституту модернізації змісту освіти Тамара Пушкарьова, начальник відділу проектного управління, та науковий співробітник цього ж підрозділу Оксана Войтко, які  взяли активну участь в обговоренні   питань щодо нових напрямів модернізації змісту освіти.

«Актуальність цього заходу зумовлена сумними реаліями нашого сьогодення: викликами загрози руйнування сучасної цивілізації та посилення глобальних небезпек – екологічних, економічних, демографічних, інформаційних, ментальних. Науковці з різних країн і континентів об‘єднують зусилля для попередження міжнародних конфліктів та військових загроз.

На Форумі розглядалися ініціативи та ідеї  щодо вирішення проблем насилля у теоретичному (огляд досліджень у нейронауках) та практичному (інновації в освіті та прориви у військових науках) аспектах»,- поділась враженнями від заходу Тамара Пушкарьова.

«Джон Хегелін, Президент Глобального Союзу Учених за Мир, розповів про місію організації у забезпеченні миру у світі, детально проаналізував витоки насильства і конфліктів та представив нові підходи для їх вирішення. Це справді проста і легка для вивчення і застосування практика,  яка дуже ефективна для подолання стресу як у суспільстві, так і окремо взятої людини.

Увагу присутніх привернув виступ українського вченого –  віце-президента Спілки учених за мир, доктора  педагогічних наук генерала Василя Крутова. На його думку, насилля породжує насилля. Щоб порвати це замкнене коло, потрібні кардинальні зміни у свідомості кожного з нас. Особлива увага – молоді, чия свідомість тільки формується. Якщо молоді люди будуть виховані у несприйнятті насилля, їх духовні цінності ґрунтуватимуться на гармонії людських стосунків, світ буде змінюватись і вірогідність міжнародних конфліктів меншатиме»,- розповіла про зміст окремих доповідей форуму Оксана Войтко.

Нову парадигму зміни свідомості підтримали у своїх виступах на форумі також вітчизняні науковці Микола Тернюк, Василь Осьодло, Михайло Згуровський та Олена Тимошенко.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×