Глобальний саміт із кібербезпеки GCS: передовий досвід 20 країн світу

Кожна людина має право на свободу та безпеку особистого простору, проте для їх надійного треба докладати дуже багато зусиль. Цій актуальній темі, яка сьогодні хвилює весь цивілізований світ, був присвячений перший Глобальний саміт із кіберзпеки GCS 2017, який днями зібрав у Києві фахівців із 20 країн світу для обміну набутим досвідом.

«Від імені засновників саміту присутніх привітав Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України. Він наголосив на важливості трьох аспектів із питань кібербезпеки: освіти, а саме підготовки фахівців із питань захисту цифрових даних; співпраці приватних та державних установ з цих питань ( прикладом для наслідування є США); та напрацювання необхідної законодавчої бази. Зважаючи на те, що підготовка фахових працівників у сфері кібербезпеки та «білого» хакерства виступає на перший план, ми провели перемовини щодо напрацювання навчальних матеріалів для учнів ЗНЗ України», – розповіли про свою участь у заході  співробітники відділу цифрової освіти та ІКТ ІМЗО Вікторія  Косик та Оксана Мельник.

Активну участь у саміті взяли високоповажні гості з Ізраїлю та США. Зокрема, Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські у своїй промові зазначив, що захист даних у комп’ютерних мережах, якими ми оточені, є вкрай актуальним. Тому в навчальних закладах Ізраїлю це питання вивчають уже близько 800 учнів 10-х класів.

Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Марі Йованович звернула увагу присутніх на те, що кіберзагроза не має кордонів, тому слід об’єднати зусилля, вчитися один у одного, ділитися передовим досвідом, знайти баланс і рівновагу між безпекою та свободою.

Колишній заступник Держсекретаря США Ентоні Блінкен зупинився на тому, як захиститися від наявних і майбутніх загроз та зауважив, що найцінніші ресурси – це люди, здатні до інновацій, зокрема, молодь.

У дискусії, присвяченій питанню створення наступного покоління фахівців із кібербезпеки, з української сторони взяли участь Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України, Микола Ільїн, науковий співробітник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», засновник групи DefCon-UA, В’ячеслав Харченко, професор, доктор наук, заслужений винахідник України, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний інститут». Як зазначив Роман Греба, уже 42 навчальних заклади України готують кіберспеціалістів за новими стандартами вищої освіти, що базуються на компетентнісному підході.

Учасники заходу були об‘єднані переконанням: безпека користувачів стосується всіх і кожного, тому співпраця та обмін інформацією є не побажанням, а життєвою необхідністю першої черги.

Із відеозаписом заходу можна ознайомитися за посиланням https://gcs17.com/

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×