Всеукраїнська нарада-тренінг філологів на Київщині

Представники філологічної спільноти вищих навчальних закладів України отримали чудову нагоду зустрітись у стінах Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу. Днями об‘єднала однодумців  Всеукраїнська нарада-тренінг «Педагогіка партнерства і компетентнісний підхід у процесі викладання дисциплін української філології як основа для успішної самореалізації майбутнього фахівця-інноватора». Нараду організувала Всеукраїнська спілка голів обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін ВНЗ І-ІІ р.а.. Організаційно-методичну підтримку заходу надали Інститут модернізації змісту освіти, Департамент освіти і науки Київської ОДА та Рада директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Київської області.

Голови обласних та регіональних методичних об’єднань, учені-мовознавці, викладачі ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київщини, викладачі психології та педагогіки Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу взяли участь у дискусії щодо формування основних компетентностей ХХІ століття у процесі вивчення сучасної української літератури. Вони говорили про оптимальні методи та прийоми застосування принципів педагогіки партнерства та компетентнісного підходу в процесі викладання дисциплін української філології у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації. Ці чинники сприяють успішній самореалізації майбутнього фахівця-інноватора в сучасному соціальному просторі. Адже особистість викладача, рівень його професійного розвитку та здатність навчатися упродовж життя заохочують студентів до успішного і результативного навчання.

«Для учасників наради були проведені психологічні тренінги. Ці заняття   розкривають культуру педагога в конфліктних ситуаціях, особливості асертивної поведінки та ознаки конкурентно спроможної особистості. Вони формують вміння конструктивно взаємодіяти зі студентами в умовах сучасного інформаційного суспільства.

Справжнім подарунком для філологів стала поїздка до Канева, до духовної святині українців – могили Тараса Шевченка на Чернечій горі. Освітяни вклонились пам‘яті Великого Кобзаря, поклали квіти до підніжжя пам‘ятника та відвідали літературно-меморіальний музей поета. Піднесену емоційну атмосферу створила для гостей капела бандуристів Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, яка виконала безсмертні твори генія українського письменства»,- розповіла про окремі моменти заходу Людмила Котоловець, завідувач сектору відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ІМЗО.

Продовжили свою роботу учасники наради у місті Ржищів. На базі тамтешніх вишів освітяни-філологи провели круглий стіл «Збереження національних традицій, культурних цінностей, історичної пам’яті – основа формування національно свідомої особистості». Дискусія точилась навколо найактуальніших питань формування та розвитку сучасного, всебічно розвиненого та грамотного фахівця-інноватора. Також гості мали змогу ознайомитися з історичними та культурними пам’ятками міста.

Завершилась нарада у Київському кооперативному інституті бізнесу і права. Учасники заходу прийняли ухвалу та затвердили план роботи Спілки філологів України на 2017-2018 навчальний рік, отримали сертифікати, подяки департаменту освіти і науки Київської ОДА та Інституту модернізації змісту освіти.

А насамкінець талановита молодь Київщини – студенти Київського кооперативного інституту бізнесу і права, Богуславського гуманітарного коледжу імені І.С. Нечуя-Левицького» та Коледжу культури і мистецтв, подарувала гостям чудову концертну програму.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×