Уперше в Україні пройшов Міжнародний конкурс студентських наукових робіт

Україна має багатий досвід в організації та проведенні освітніх змагань найвищого ґатунку. Цього разу на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, за підтримки МОН України, вперше відбувся Міжнародний конкурс студентських наукових робіт зі спеціальностей «Економіка», «Менеджмент»,  «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»,  «Екологія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Автомобільний транспорт» і  «Транспортні технології».

До організації змагання молодих науковців долучились престижні закордонні навчальні заклади. Серед них: Університет Матея Бела (Словаччина), Інститут технологій і бізнесу (Чехія), Вища школа європейських і регіональних досліджень (Чехія), Барановицький державний університет (Білорусь), Євразійський університет імені Л.Н. Гумільова (Казахстан), Карагандинський державний індустріальний університет (Казахстан), Вища школа менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія), Алітус Коледж Університету прикладних наук (Литва), Люблінська політехніка (Польща), Вроцлавський економічний університет (Польща).

«Конкурсна комісія працювала дуже напружено й плідно. Нею було розглянуто 178 самостійно виконаних студентських наукових робіт, які є пріоритетними, інноваційними або пошуковими за своїм характером у межах певної спеціальності. Їх надіслали представники 102 вишів із 12 країн світу. Оцінювались роботи щляхом подвійного «сліпого» рецензування. Затим на підставі рецензій та відкритого обговорення журі визначало кращі наукові роботи. У фінальній частині конкурсу їх автори  взяли участь у підсумковій науково-практичній скайп-конференції та виступили з доповідями у вигляді PowerPoint презентацій»,- розповіла про перебіг конкурсу Наталія Михайленко, методист вищої категорії відділу модернізації вищої освіти ІМЗО.

За результатами наукових доповідей та захисту робіт визначено переможців за кожною галуззю знань. Дипломами І-ІІІ ступенів нагороджено  80 студентів із 68 ВНЗ України та зарубіжних країн.

 На думку закордонних колег, Міжнародний конкурс студентських наукових робіт у Кременчузі був дуже добре організований, він сприяв   розширенню та зміцненню освітньо-наукових зв’язків між країнами. Та все ж головний здобуток цього інтелектуального змагання в іншому. Він став для талановитої молоді підкореною вершиною на шляху до здійснення мрії, потужним стимулом до активної інноваційної діяльності та оволодіння  надсучасними технологіями – без цього сьогодні не можна рухатися вперед і відкривати нові горизонти в науці та реальному житті.

Учасники вважають першу спробу вдалою та рекомендують використовувати досвід з організації й проведення міжнародного конкурсу студентських наукових робіт у подальшому.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×