Шкільні й дитячі бібліотеки стають інформаційними центрами в культурно-освітньому середовищі громад

ХХІ століття – час електронної інформації та інтенсивного розвитку інформаційних технологій. Закономірно, що цей суспільний феномен занурив у хвилі  інформаційного простору і шкільні бібліотеки. Разом із користувачами вони стали на шлях пошуку нових систем опрацювання інформації. І це в них добре виходить. Свідченням цьому став круглий стіл “Шкільні, дитячі бібліотеки як інформаційні центри в культурно-освітньому середовищі громад”. Захід організовано за ініціативи відділу проектного управління Інституту модернізації змісту освіти спільно з Українським інститутом нормативної інформації та Педагогічним музеєм України.

 До Київського міського будинку вчителя завітали учасники інноваційного освітнього проекту «Шкільна електронна бібліотека “ШБІЦ-інфо”». Це шкільні бібліотекарі, працівники  науково-методичних установ міста Києва та Київської області, зусиллями яких ведеться пошук і розробка сучасних автоматизованих систем та інформаційних технологій обслуговування читачів у шкільних бібліотеках.

Учасників круглого столу привітали Микола Головко, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки НАПН України,  та Олександр Міхно, директор Педагогічного музею України.

-Захід був цікавий тим, що фахівці своєї справи поділились наробками  реалізації проекту «Шкільна електронна бібліотека “ШБІЦ-інфо». Дуже велику роботу в цьому напрямку провели, зокрема, Тетяна Дубровська, провідний бібліотекар Бориспільського НВК, спеціалізована школа ім. Костянтина Могилка (Київська область) та Людмила Черевко, бібліотекар НВК “Оболонь” (Оболонський район м. Києва),- розповів про перебіг круглого столу Володимир Хоменко, завідувач сектору відділу проектного управління ІМЗО.

 Завідувач читальної зали Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва Оксана Вінтерле презентувала нові інформаційні технології в діяльності публічних бібліотек столиці, а також проект “Служба “Віртуальна довідка”. До слова, основна мета цього проекту – створення бібліотечного довідкового сервісу. Він дозволяє виконувати запити віддалених користувачів, пов’язані з пошуком бібліографічної, фактографічної та повнотекстової інформації,  надання через мережу Інтернет додаткової можливості отримання безоплатної  дистанційної послуги усім, без винятку, категоріям користувачів.

Також учасники заходу познайомились із проектом Примірного положення про шкільний бібліотечно-інформаційний центр загальноосвітнього навчального закладу, розробленого фахівцями Українського інституту нормативної інформації. Вони висловили ряд пропозицій щодо вдосконалення нормативних документів, технічного забезпечення інформаційної діяльності, що, безумовно, сприятиме подальшій співпраці шкільних, дитячих і публічних бібліотек.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×