В МОН відзначили школярів – учасників проекту «IT-школа Samsung»

Найкращі підсумкові роботи учасників проекту «IT-школа Samsung» днями презентували в Міністерстві освіти і науки. Спільна ініціатива компанії Samsung Electronics Україна, Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти дозволила школярам Русанівського ліцею та Київського природничо-наукового ліцею № 145 втілити власні ідеї – різноманітні розробки для використання на платформі Android. У рамках пілотного проекту в цих навчальних закладах відкрили сучасні комп’ютерні класи. Більше 20 учнів та учениць на конкурсній основі отримали можливість навчатись програмуванню у практикуючих фахівців – співробітників Центру науково-дослідних розробок Samsung (Samsung Research Ukraine, SRK).

Ініціативи юних програмістів підтримав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

«ІТ-компетентність – одна з ключових компетентностей, яка прийнята Радою Європи та закріплена в Концепції Нової української школи», – наголосив Павло Кузьмович та відзначив високі результати, яких досягли і учні, і педагоги. Він зазначив, що будь-які звершення ґрунтуються на таланті і наполегливій праці. Павло Хобзей також подякував представникам компанії Samsung Electronics Україна за співпрацю та висловив сподівання на подальше розширення географії проекту.

Пан Джей Сул Ю, президент компанії Samsung Electronics Україна, поділився першими результатами пілотного проекту: «Я вірю, що сьогодні ми зробили ще один крок на шляху до модернізації української освіти, адже майбутнє належить молоді, а якість освіти та її технологічний потенціал – це ключові складові розвитку».

На сьогоднішній день IT-сфера залишається найбільш привабливою для працевлаштування, а захоплюватися ІТ-технологіями діти починають ще у школі, зауважив в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко. «Наш Інститут курує чимало цікавих, позитивних проектів – починаючи від олімпіад і конкурсів для обдарованої молоді до різноманітних сучасних проектів в освіті. Ми вдячні компанії Samsung – надійному партнеру в організації освітніх ініціатив. Ваша підтримка – це найкращий стимул для подальшого розвитку і модернізації системи освіти», – зауважив він.

Напрямки майбутньої співпраці на два наступних роки були закріплені у тексті меморандуму про співпрацю щодо реалізації проекту «IT-школа Samsung» в Україні в рамках освітньої ініціативи компанії «Samsung Electronics». Мета документу – об’єднати зусилля сторін для підвищення якості цифрової грамотності учнівської молоді, формування стійких навичок програмування, популяризація STEM-професій.

До речі, наступного року проект пошириться й на найбільші міста України: Харків, Львів, Одесу, Вінницю та Дніпро. А до навчальних закладів, де проводитиметеся навчання, безоплатно нададуть  комп’ютери.

Довідково: Проект «IT-ШКОЛА SAMSUNG» – це освітня ініціатива компанії Samsung Electronics, як пілотний проект успішно апробована у 2016/2017 навчальному році у Києві.

Програма орієнтована на учнів 9-10 класів, які мають здібності до алгоритмічного мислення, захоплюються ІТ-технологіями, мають стійкі знання зі шкільного курсу математики. Програма розрахована на один навчальний рік та складається з шести модулів: основи програмування (мовою Java, Сі), об’єктно-орієнтоване програмування (мовою Java під Android), алгоритми і структури даних (мовою Java під Android), основи інформаційної безпеки, введення в СУБД (на прикладі SQLite), введення в World Wide Web.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×