Підготовка фахівців із інформаційної та кібербезпеки належить до пріоритетів державної кадрової політики

Рік від року проблема захисту інформації стає все гострішою. На перший план виходить підготовка фахівців, які  спроможні забезпечити інформаційну та кібербезпеку держави. Про це йшла мова на дводенній ХІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Безпека інформації у інформаційно-телекомунікаційних системах», яка об‘єднала понад 150 фахівців – представників 30 міністерств та відомств, 46 організацій та підприємств різних форм власності України, підрозділів Держспецзв‘язку, студентів вишів. 75 учасників приїхали із США та Естонії.

Захід проходив у форматі пленарного засідання, круглого столу, семінару та двох тематичних секцій. Науковці спільно з практиками обговорили й узагальнили накопичений досвід розробок та досліджень у галузі захисту інформаційного ресурсу, визначились із основними напрямками розвитку галузі в наступному році.

У рамках круглого столу «Актуальні питання системи підготовки кадрів у сфері захисту інформації» відбулось розширене засідання підкомісії 125 «Кібербезпека» Науково-методичної комісії МОН України. Його учасники наголосили на доцільності збереження системи підготовки кадрів у сфері захисту інформації, а саме поновлення галузі знань «Інформаційна безпека». Зокрема, радник Голови Держспецзвя’зку України Олександр Скриник підкреслив пріоритетність розробки професійних стандартів і необхідність доповнення класифікатора професій професіями, необхідними для забезпечення державного та приватного сектору фахівцями з інформаційної та кібербезпеки.

«Наразі вже розроблено стандарт вищої освіти освітнього рівня «бакалавр». Він першим серед проектів СВО пройшов усі стадії експертизи та погодження і незабаром буде підписаний Міністром освіти і науки України. Завершується робота над проектами стандартів вищої освіти освітнього рівня «магістр» та «доктор філософії» з кібербезпеки»,- розповіла про основні напрямки роботи у сфері підготовки фахівців старший науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти Олена Дашковська.

За підсумками роботи конференції впорядковано збірник тез, до якого увійшли понад 200 наукових доповідей. У них є відповіді на більшість  запитань щодо фахового вирішення проблем в сфері захисту інформації та як при цьому варто використати  наукові розробки й новітні технології.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×