Нові горизонти співпраці: Інститут модернізації змісту освіти та «Культурконтакт Австрія» планують спільні проекти

Декілька років поспіль Інститут модернізації змісту освіти, відповідно до підписаного меморандуму, плідно працює з  Австрійським координаційним центром у сфері освіти, науки і культури «Культурконтакт». Учора, 25 травня, керівник ІМЗО Володимир Ткаченко  та завідувач сектору міжнародних зв‘язків установи Наталія Кравченко провели робочу зустріч із координатором із питань освіти центру пані Гудрун Пейнзі. Гостя завітала з новими пропозиціями щодо спільної участі обох інституцій у ряді перспективних освітніх проектів, які, поза сумнівом, сприятимуть швидшому становленню Нової української школи.

Розповідаючи про діяльність «Культурконтакту» в Україні, пані Гудрун зауважила: «Австрійська сторона дуже задоволена роботою нещодавно створеного в Одесі одинадцятого по рахунку бюро центру в Східній Європі. Наразі там успішно реалізуються вже декілька спільних проектів із науковцями обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти. Цей досвід варто було б поширити на всю Україну. Проте без сприяння Міністерства освіти і науки та Інституту модернізації змісту освіти у цій справі ніяк не обійтись».

 Зокрема, йде мова про проекти щодо шкільної автономії, інтегрованого навчання в початковій школі та компетентісного – у середній і старшій, розвитку критичного мислення в учнів тощо.

«Культурконтакт Австрія» є громадською неприбутковою організацією. Втім, маючи грунтовну підтримку своєї діяльності з боку австрійського уряду, центр інвестує певні кошти у проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, інших заходів за участі як науковців, так і педагогів-практиків,  допомагає у друкуванні методичної літератури та її поширенні в країнах, де відкриті бюро, в тому числі й в Україні.

«Ми переконані в необхідності підписання нової угоди чи меморандуму про співпрацю. Це дозволить вже ближчим часом спрямувати спільні зусилля у практичне русло –  від слів і намірів перейти до конкретних справ. Це потрібно не тільки освіті, а й Україні в цілому»,- наголосив наприкінці зустрічі Володимир Ткаченко.

Довідка. Центр «Культурконтакт Австрія» почав відкривати свої бюро у Східній Європі з 1992 р. В офісах працюють експерти з Австрії та країн – її партнерів у сфері освіти, науки і культури.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×