Вивчаймо польську мову: кількість волонтерів-іноземців щороку зростає!

Між Інститутом модернізації змісту освіти та Осередком розвитку польської мови за кордоном (м. Варшава) підписано оновлену угоду про співпрацю. Цей документ регулює обмін учителями для проведення занять на волонтерських засадах, підвищення кваліфікації педагогів у закладах освіти, проведення спільних наукових досліджень і конференцій. Також за цією угодою українські навчальні заклади забезпечуються навчальною та методичною літературою з польської мови.

Текст нового документу в Посольстві Республіка Польща в Україні обговорили та підписали в.о. директора державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Володимир Ткаченко та директор Осередку розвитку польської мови за кордоном Анна Олександра Радецька.

«Нова угода надасть більше можливостей для співпраці освітян, обміну досвідом щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти України та Польщі», – переконаний Володимир Ткаченко. – «Ми також покладаємо надію, що більше педагогів братимуть участь у спільних наукових конференціях і семінарах, долучаться до розробки сучасних проектів та дидактичних матеріалів».

Минулого року в Україні працювали 40 вчителів-волонтерів (це удвічі більше, ніж на початку співпраці у 2012 році). Найбільше освітян задіяні у цьому волонтерському русі на Львівщині, а також у Вінницькій, Київській, Волинській, Івано-Франківській, Одеській і Рівненській областях. По одному педагогу було направлено до польських громадських організацій Харківської, Полтавської, Запорізької, Миколаївської, Житомирської й Херсонської областей.

Зауважимо, що Інститут модернізації змісту освіти, який знаходиться під юрисдикцією Міністерства освіти і науки України, також відповідальний за виконання міжнародної волонтерської програми. У 2016 році ІМЗО внесено до переліку організацій та установ, що можуть залучати іноземців для провадження волонтерської діяльності на території України.

До речі, співпраця в галузі освіти між Україною та Республікою Польща має давні історичні корені (Договір від 18 травня 1992 року, Угода від 20 травня 1997 року) та розвивається на підставі підписаної у Києві 19 січня 2015 року Угоди між Міністром національної освіти Республіки Польща та Міністерством освіти і науки України про співробітництво в галузі освіти, Угоди про дидактичну співпрацю між Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти та Осередком розвитку польської мови за кордоном.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×