Шевченко надихає всіх, хто вміє його слухати

Гостинна Черкащина вкотре об‘єднала у Каневі талановиту учнівську та студентську молодь з усіх куточків України. Тут зібрались в одну велику дружну родину призери двох престижних конкурсів: 60 кращих знавців у галузях «Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне  мистецтво» і 59 лауреатів VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Урочистості з нагоди їх нагородження проходили за участі численних почесних гостей. Зокрема, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, в. о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко, заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань, голова журі, проректор із наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук вітали кращих знавців літератури, історії України та державотворення.

«Є не так багато місць в Україні, які варто відвідати кожному учневі. До цього переліку належить і Чернеча гора. Бо саме тут родився та зріс велет українського духу та українського слова Тарас Шевченко. Дуже важливо, щоб кожен з вас ніс любов до рідної мови, всюди нею послуговувався. Ми маємо збільшити функціонування Української мови. Оскільки мова – це наше буття, основа нації», – наголосив, вітаючи переможців, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

«Цьогоріч Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, як відомо, приурочений 100-річчю української революції. Його учасники по-новому осмислювали надзвичайне значення цієї вікопомної події в історії національно-визвольної боротьби українського народу за власну державність і свободу. Адже у ті буремні дні Центральною Радою була створена Українська Народна Республіка, яка оголосила про націоналізацію землі, запровадження 8-годинного робочого дня, розширення місцевого самоврядування, забезпечення свободи слова, друку, віросповідання, зборів, союзів, страйків, недоторканості особи та житла, скасування смертної кари тощо», – зазначив в. о. директора ІМЗО Володимир Ткаченко.

Відзнаки переможцям VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу вручили державний секретар Міністерства освіти і науки Павло  Полянський та перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. Очільник журі Дмитро Дроздовський наголосив, що найвище визнання здобули саме ті роботи, де молоді шевченкознавці демонстрували власне відчуття слова Шевченка, пропущеного через своє серце та життя. До слова, в цьому році студенти мали можливість працювати над завданнями, у яких осмислювали та порівнювали творчість двох велетнів духу – Шевченка й Шекспіра, таких відмінних й подібних між собою водночас у площині якості письма й драматизму думки.

По завершенню нагородження учасники заходів поклали живі квіти до пам’ятника Великому Кобзарю на Чернечій горі, познайомились з експозицією музею Тараса Шевченка. До речі, під час екскурсії відбулась ще одна знакова подія. Професор Алан Флаверс, офіційний представник англійської перекладачки й поетеси Віри Річ, яка відкрила світу силу Шевченкового слова, та держсекретар МОН Павло Полянський передали музею орден Княгині Ольги – ним англійка була нагороджена у 2006 році. Тепер нагорода знаходиться поруч із паспортом та примірниками перекладів Віри Річ, чий прах, за її ж заповітом, з 2011 року також покоїться у канівській землі – у могилі на «козацькому» кладовищі Монастирок.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×