Освітяни Хмельниччини пропонують нове бачення розвитку «історичного туризму» в Україні

Цікаву ініціативу – як з точки зору історичної науки, так і задля активізації розвитку туристичної галузі краю – реалізували фахівці Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  Підтримавши пропозицію колеги – доктора історичних наук, доцента кафедри теорії та методик суспільно-гуманітарних дисциплін Світлани Маркової, ОІППО спільно із об‘єднаною територіальною громадою селища Сатанів організували представницьку I Міжнародну науково-практичну конференцію. Для участі у науковій дискусії, обговоренні перспектив розвитку так названого «історичного туризму» в Україні на прикладі багатого своєю краєзнавчою спадщиною Сатанова до мальовничого подільського містечка приїхали гості з Польщі, Німеччини та Росії, а також завітали науковці з Києва,Чернівців, Рівного, Дніпра, Хмельницького та Кам’янець-Подільського.

Співорганізаторами конференції були Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (кафедра історії України), Хмельницька обласна та міська організації Національної спілки краєзнавців України, Хмельницький обласний краєзнавчий музей, загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів смт. Сатанів та Хмельницька гімназія №1 імені Володимира Красицького.

Програма заходу передбачила різні форми спілкування її учасників. Так, відомий письменник та публіцист, голова Товариства імені Якова Гальчевського Богдан Теленько, презентуючи книгу «Соловецький мартиролог Поділля», висловив своє бачення розвитку «історичного туризму» з використанням драматичних уроків історії та національно-визвольної боротьби українського народу на Хмельниччині.

 Тарас Вихованець, заступник директора з наукової роботи Нетішинського міського краєзнавчого музею, у своїй доповіді зупинився на історичних подіях, що відбувались у Сатанові на межі XV-XVI століть.

Чималий інтерес викликали цікаві дослідження Оксани Антонової, вчителя історії Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького, та Дарини Гнатишиної, учениці 8-Б класу гімназії №1 імені Володимира Красицького. Вони були присвячені політичним репресіям часів радянської доби жителів Сатанова та Сатінівського (колись Юринецького) району і репресованим педагогам Сатанова.

Учасники конференції також мали нагоду познайомитись із навчально-методичним посібником «Національне виховання особистості: хрестоматійний контекст». Його презентували автори: Віктор Берека, доктор педагогічних наук, професор, ректор Хмельницького ОІППО, та Валентина Іова, завідувач сектору національно-патріотичного виховання ОІППО.

Завершився міжнародний захід дуже урочисто – нагородженням учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ та коледжів України за проведені ними ґрунтовні наукові історичні дослідження.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×