Кожна дитина має талант!

Науково-методичний семінар у Сумах об’єднав працівників закладів післядипломної педагогічної освіти з 19 регіонів України. У співпраці з Інститутом модернізації змісту освіти його організували й провели Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та спеціалізовані школи І-ІІІ ст. № 7 та № 29 і ДНЗ №13 «Купава».

Сумчани поділились із колегами досвідом реалізації потенціалу предметів художньо-естетичного циклу у формуванні компетентного випускника загальноосвітнього навчального закладу. Під час семінару школярі та вихованці дитсадка демонстрували гостям свої таланти в музичному, образотворчому, театральному й хореографічному мистецтві. «Родзинкою» заходу стала серія майстер-класів, під час яких діти охоче поділились з дорослими власними секретами майстерності з різних видів мистецької діяльності.

«Цілком ймовірно, що наші діти не стануть професійними митцями – художниками, музикантами, акторами, режисерами, хореографами. Але завдяки мистецтву у них відкривається простір для вільних взаємин зі світом, вони впевнені, самодостатні, креативні й, сподіваємось, ці якості допоможуть їм стати успішними у дорослому житті», – наголосила керівник спеціалізованої школи І-ІІІ №7 Олександра Деменко.

«Дитячі очі світились щастям. Дівчатка й хлопчики не приховували, яке велике задоволення вони отримують від власної творчості», – поділилася враженнями від семінару директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29 Віра Рогова.

«Наші гості – учасники заходу, спілкуючись з юними сумчанами, вкотре переконувались: кожна дитина – талановита, варто лишень цей талант розгледіти й допомогти йому розвинутись»,- доповнила колег завідувачка ДНЗ №13 «Купава» Алла Слюсар.

Зауважимо, що спеціалізовані школи І-ІІІ ст. №7 та №29, які приймали учасників семінару, повсякчас мають високі рейтинги щодо складання їх вихованцями ЗНО. Адже діти, які активно займаються мистецтвом (при цьому вони можуть обирати вид творчої діяльності у відповідності до своїх потреб, інтересів, здібностей), є успішними у різних галузях знань.

У рамках семінару ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Нікітін, проректор Ірина Удовиченко та співробітники інституту Лариса Сєрих та Оксана Сердюк розповіли колегам про особливості функціонування цілісної системи післядипломної педагогічної освіти на Сумщині.

Не менш цікавим та продуктивним було спілкування учасників заходу з автором підручників із музичного мистецтва для початкової школи Ольгою Лобовою. Крім того, було презентовано новостворені підручники для 9 класу «Мистецтво». Автори підручників-переможців цьогорічного конкурсного відбору проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів Людмила Масол, Олена Гайдамака та Наталія Чєн ознайомили присутніх із особливостями роботи за кожним із них.

У підсумках роботи семінару його учасники згадали відомий вислів французької письменниці та мистецтвознавця Француази Барб-Ґалль: «Цілком можна сказати, що мистецтво нічого не дає, а водночас – воно дає можливість жити по-іншому. Дітей, які ближче знайомляться з мистецтвом, чекають суцільні виграші – від естетичного задоволення до розвитку автономії розуму, пізнання різних видів свободи». Дуже влучно сказано, чи не так?

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×