Протидія торгівлі людьми в Україні: завдання закладів освіти

Змістовний семінар-практикум організували у Львові для фахівців обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Інститут модернізації змісту освіти. Темою заходу була протидія торгівлі людьми в Україні.

Організатори презентували освітянам програму та навчально-методичний посібник до спецкурсу «Протидія торгівлі людьми в Україні», розробленого на виконання Державної соціальної програми. До підготовки навчально-методичних матеріалів долучилися і працівники ІМЗО..

«Даний спецкурс включено до навчальних планів підвищення кваліфікації педагогічних працівників інститутів післядипломної педагогічної освіти. Його актуальність зумовлена необхідністю поширення та поглиблення знань освітянської спільноти про сутність, причини та наслідки явища торгівлі людьми. На жаль, збройний конфлікт на Сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб, трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття виступають факторами вчинення таких злочинів», – прокоментувала доцільність проведення семінару-практикуму Наталія Кравченко, завідувач сектору відділу міжнародних зв‘язків та мов національних меншин Інституту.

Під час заходу учасники  мали змогу ознайомитися з нормативно-правовою базою з протидії торгівлі людьми та особливостями ідентифікації постраждалих осіб. Значна увага приділялася національному механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Зокрема, були розглянуті роль та межі повноважень працівників закладів освіти у заходах із виявлення та реабілітації осіб, які постраждали від цього ганебного явища.

Спецкурс «Протидія торгівлі людьми в Україні», на думку його авторів, має сприяти підвищенню рівня громадянської та професійної компетентності педагогів і психологів. Він допоможе створити превентивний освітньо-інформаційний простір у навчальному закладі, місцевій громаді для унеможливлення потрапляння молодих осіб у ситуацію торгівлі людьми.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×