Галичани показали, як науково – практичний семінар може стати справжнім мистецьким заходом

Направду грандіозний за своїм значенням та змістом захід відбувся на Галичині. Для непосвячених у деталі офіційна назва «Всеукраїнський науково-практичний семінар «Система навчального процесу в освітній галузі: тенденції розвитку хореографічного мистецтва на сучасному етапі» викликає дещо інші асоціації. Втім, завдяки організаторам – відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи  Інституту модернізації змісту освіти та Українському державному центру позашкільної освіти – на заході панувала надзвичайна творча атмосфера. Понад 200 керівників гуртків та викладачів хореографічних дисциплін навчальних мистецьких закладів системи освіти із 12 областей України та міста Києва, студенти  кількох львівських вишів можуть з певністю сказати – вони дійсно побували на великому мистецькому святі з усіма його атрибутами.

Програма семінару була дуже насиченою. До неї увійшли майстер-класи з класичного, українського та народно-сценічного танцю, які проводились на сцені Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

Високу оцінку учасників зібрання отримали презентація Львівського коледжу культури і мистецтв та знайомство з організацією навчання в Школі народного танцю «Серпанок» ЦТДЮГ (керівник Валентина Вартоник, заслужений працівник культури України).

Оберемок позитиву винесли гості Галичини з практичних занять в неординарних майстер-класах: «Гуцульська хореографія», «Лемківський народний танець: особливості костюмів, рухів та танцювальної лексики», «Партерний тренаж: особливості в спортивній хореографії».

Захоплення педагогів викликала також презентація змагально-хореографічних композицій у видах спорту зі складною координацією: «Художня гімнастика», «Спортивні бальні танці», «Спортивна акробатика», «Спортивна аеробіка» – її організувала кафедра хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури.

 Не менш цікавою була й пленарна частина заходу, де відбувся жвавий обмін думками щодо актуальних питань хореографічної освіти на сучасному етапі. Тези доповідей узагальнені в збірнику, який виданий Центром творчості дітей та юнацтва Галичини на чолі з Олегом Кузиком, кандидат педагогічних наук.

Фінальним акордом семінару став феєричний гала-концерт VI відкритого обласного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Галицькі барви» з нагоди Міжнародного дня танцю. Учасниками цього дійства стали кращі колективи Львова, Львівської області та Польщі.

“Вочевидь, не було жодного учасника семінару, який би поїхав з міста Лева з блідими враженнями від почутого й побаченого, не поповнивши свій практичний й теоретичний досвід новими знаннями, – переконана Лариса Дейдиш, завідувач сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи ІМЗО.

«Можу назвати кілька десятків відомих в Україні хореографів, народних артистів України та заслужених працівників культури, чия кваліфікація та майстерність зростали завдяки таким науково-практичним заходам, що цього разу відбувся на Галичині, – доповнила колегу Аліса Тараканова, методист вищої категорії цього ж сектору.

За результатами участі у семінарі його учасники отримали сертифікати.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×