У Покровську на Донеччині освітяни ділились досвідом використання хмарних сервісів

Всеукраїнський проект «Хмарні сервіси в освіті» охоплює все більше загальноосвітніх навчальних закладів України. Цьому сприяють науково-практичні конференції, які організовує в регіонах Інститут модернізації змісту освіти спільно з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Черговий захід, присвячений використанню хмарних сервісів для прийняття управлінських рішень та організації навчального процесу в ЗНЗ, відбувся у місті Покровськ Донецької області. Для участі в ньому до міського навчально-виховного комплексу № 1 прибули освітяни регіону, а також гості з Оболонського району міста Києва. Фахівці відділу цифрової освіти та ІКТ ІМЗО спілкувались із учасниками конференції дистанційно.

Любов Воротинцева, директор навчального закладу, який був господарем конференції, зазначила: «Співпраця з навчальними закладами України дає поштовх до розвитку освіти регіону, формуванню нових поглядів як на систему управління, так і на організацію навчально-виховного процесу. Ми сміливо запроваджуємо інноваційні проекти й переконались у їх ефективності. Хмарні сервіси, зокрема, допомагають організувати співробітництво учнів та вчителів у процесі підготовки та виконання домашніх завдань у хмарно-орієнтованому середовищі».

Обов‘язковою і, власне, найціннішою складовою таких заходів є обмін досвідом між його учасниками.

Так, Інна Гонтар, директор Навчально-виховного комплексу №240 «Соціум» Оболонського району міста Києва, провела для колег декілька презентацій. Вона розповіла, як в очолюваному нею закладі діє технологія організації мультимедійного навчання,  проведення предметних конкурсів та турнірів он-лайн, система заходів щодо патріотичного виховання молоді.

Світлана Литвинова, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, науковий керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», акцентувала увагу на стратегії розвитку ІКТ в освіті та на тактичних підходах щодо формування відкритого освітнього простору вчителями України.

Василій Рилєєв, директор видавництва «Розумники», презентував новітні лабораторії для організації проектної діяльності учнів із предметів природничого циклу та використання їх під час навчання учнів початкової школи на уроках природознавства.

Хвилюючим моментом під час проведення конференції була урочиста передача освітянами Покровська «Рушника миру». Ця рукотворна краса створюється вчителями та учнями також у рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». Тепер свою частину мотивів виконають на рушнику освітяни Хмельницького НВК № 10, щоб згодом передати естафету іншому регіону України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×