Мейкерство як інноваційний підхід впровадження STEM-освіти

Відділ STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти спільно з Світланою Бовкун, організатором «Kyiv Maker Faire»,  об‘єнали понад 600 ініціативних представників освітянської громадськості та зацікавлених батьків під час всеукраїнського вебінару «Мейкерство як інноваційний підхід впровадження STEM-освіти».

Як зацікавити молодь природничими науками? Як зробити освіту корисною та навчити учнів застосовувати набуті навички у житті? Як мейкерство допомагає розробляти власні стартами? Ці проблеми були у центрі уваги спілкування освітян і батьків із фахівцями ІМЗО та «Kyiv Maker Faire».

Ірина Василашко, завідувач сектору відділу SТЕM-освіти, розповіла про реалізацію компетентністного підходу у процесі запровадження SТЕM-освіти.

 Валентина Чорноморець, завідувач сектору ІМЗО,  детально зупинилась на можливостях мейкерства , як інноваційного явища у розвитку освітніх технологій XXI століття. «Про мейкерство як феномен заговорили порівняно недавно. Мейкер – це людина, яка щось створює. Мейкерські здібності – щось робити своїми руками – є практично у всіх. Просто в одних їх треба розвивати, а в інших – підтримувати. Сучасні «самоделкіни» мають у своєму розпорядженні чимало онлайн-джерел і цілком доступні інші ресурси –  майстер-класи, творчі гуртки та лабораторії, невеличкі майстерні, які дають можливість виготовити не якісь простенькі іграшки, а справжні електронні прибори. Їх цікавть 3D-проектування, створення дронів і роботів. Через гру діти й підлітки вже зі шкільної парти глибоко вникають в інженерію і в майбутньому можуть стати чудовими фахівцями,- акцентувала увагу на необхідності розвитку мейкерства пані Валентина.

Світлана Бовкун, організатор «Kyiv Maker Faire», продемонструвала прикладами, як мейкерство сприяє розвитку винахідницьких навичок дітей, ознайомила зацікавлених педагогів та батьків з можливістю долучитися до фестивалю Maker Faire Ukraine 2017, який відбудеться 20-21травня на ВДНГ.

Вадим Зінчук, викладач, завідувач із наукової діяльності Київського природничо-наукового ліцею №145, поділився досвідом участі учнів навчального закладу в фестивалі «Kyiv Maker Faire».

Спікери вебінару докладно відповіли на численні запитання учасників.

Докладну інформацію про події заходу та матеріали можна отримати за посиланням: https://www.facebook.com/groups/805895179541236

Запис, презентації всіх доповідачів та переклад книги «Маніфест мейкерів» доступні за посиланням: https://app.box.com/s/61dhw1xujuef18l6ob5g72pxjpk4voos

Довідково: «мейкерство» від англ.make перекладається як «робити», «створювати». Мейкерство за кордоном – по-справжньому великий рух, який навіть видає власний журнал. Мейкери передусім ставлять перед собою завдання покращити життя з допомогою того чи іншого винаходу, а вже потім на цьому заробити кошти.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×