Фестиваль творчого пошуку з використанням хмарних сервісів

Інститут модернізації змісту освіти спільно з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України ініціювали проведення ІIІ Всеукраїнського фестивалю з промовистою назвою «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ‑насиченого освітнього простору». Він тривав у березні та квітні цього року і об‘єднав навколо себе 320 учителів і 520 учнів загальноосвітніх навчальних закладів України.

«Найважливішим із завдань сьогодення, зазначених у Концепції Нової української школи, є розроблення нового змісту освіти на засадах ІК-компетентності», – зазначив у вітальному слові до учасників Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

«Цей освітній захід став органічною частиною всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» і, безумовно, сприяв реалізації «Дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України». Надійними партнерами та спонсорами виступили компанії Майкрософт Україна, Адамант, ІТ-Інтегратор та Plus1s», – розповів Олег Китайцев, завідувач сектору електронних освітніх ресурсів відділу цифрової освіти та ІКТ Інституту модернізації змісту освіти.

«Ми впевнені, що фестиваль сприяв підвищенню рівня ІК-компетентності, формуванню навичок співпраці та спільної онлайн-роботи, а також підвищив мотиваціюучителів до використання новітніх технологій під час навчальної та виховної роботи»,– підкреслила Світлана Литвинова, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», доктор пед. наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовищаІнститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Родзинкою цьогорічного фестивального дійства були нові номінації, які не тільки урізноманітнили його зміст, але й спонукали учасників до певних історичних досліджень, творчого пошуку й осмислення, цікавих порівнянь та ґрунтовних висновків.

Так, номінація «Мама» була приурочена Дню матері, який відзначається у травні.

У номінації «Видатні жінки України» учні шукали розповіді про відомих жінок-українок, чий внесок у розвиток нашої держави є загальновизнаним. До таких належать наші сучасниці – олімпійська чемпіонка Яна Клочкова, переможниця пісенного конкурсу «Євробачення» Руслана Лижичко, самобутні народні художниці й майстрині Катерина Білокур та Марія Приймаченко, письменниця й громадський діяч Олена Теліга та багато інших. У своїх дослідженнях учні подорожували також у далеке минуле – до епохи Княгині Ольги та Анни Ярославни.

До творчого пошуку спонукала дітей і номінація «Видатні постаті сучасності». У своїх роботах вони розповіли про теоретичні й прикладні відкриття відомих усьому світу українських вчених Петра Бобонича, Анатолія Малихіна, Ольги Броварець, Івана Селезньова, Марини В’язовської та ін.

Не менш цікаві роботи народились завдяки номінації «Моя маленька батьківщина». Журі конкурсу було у захваті від учнівських історій про рідний край, написаних не тільки з історичною достовірністю. Вони пронизані щирою любов‘ю до дорогих серцю куточків України, де проходить дитинство й розквітає юність авторів нарисів.

Звісно ж, всі роботи виконувалисьіз активним використанням хмарних сервісів: OneDrive, Forms, Sway, PowerPointOnline, OneNoteта Office 365.

Члени журі фестивалю відзначили найкращі роботи у кожній номінації й провели урочисте нагородження переможців. Зауважимо, що найбільше призових місць дісталось учням та вчителям  із Луганщини й Хмельниччини та столиці України.

Із відеозаписом церемонії нагородження переможців ІIІ Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ‑насиченого освітнього простору» можна познайомитись за посиланням: http://i-ua.tv/index.php?newsid=2854

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×