Дев‘ять медалей привезла команда України з ХХІV Міжнародної конференції юних дослідників ICYS

Запам’ятайте  прізвища цих десяти талановитих школярів із п‘яти регіонів України – Андрій Шкредко, Сергій Воронов, Олексій Олексишин, Микола Музиченко, Александр Похиленко, Максим Григорчук, Микола Веремчук, Тарас Кузик, Олексій Шатохін та Артур Качур. Саме вони є надією вітчизняної науки XXI століття. А поки що у складі національної команди із 16 по 22 квітня цього року юнаки побували у німецькому місті Штутгарт, де взяли участь у престижній ХХІV Міжнародній конференції молодих учених «ICYS-2017» і привезли звідтіля чимало -дев‘ять високих нагород різного ґатунку та неймовірні враження.

 Наші юні архімеди й кулібіни  є авторами найкращих дослідницьких та винахідницьких проектів із фізики, математики, інформатики та інженерії, які спочатку перемогли у всеукраїнському конкурсному відборі, а нині дістали визнання й міжнародного журі. Так, за постерний захист українці нагороджені золотою та срібною медалями (фізика); за презентацію дослідницьких робіт відзначені трьома срібними нагородами (інженерія, математика); і ще чотири бронзові медалі отримали дослідницькі проекти з фізики та інженерії.

У рамках конференції наша команда відвідала також фахові лекції «Лідер майбутніх інновацій» та «Майбутнє автомобілебудування», наукові програми в Технічному Університеті Штутгарту, центрі «Кеплер-семінар», Інституті Фрауенгофера, Інституті Макса Планка та ін. Насичено була й  культурна програма. Екскурсії до музеїв «Мерседес», «Порше», «Експериментаріум», планетарію, участь у програмі «Весняний фестиваль в Штутгарті» залишили по собі чудові спогади.

Організаторами поїздки українських школярів стали Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Національний центр «Мала академія наук України», Інститут обдарованої дитини Національної Академії педагогічних наук України наукове товариство «Квазар» м. Чернівці та Центр розвитку обдарованості при Харківському Національному Університеті ім. В. Каразіна.

Нагадаємо, що ця престижна щорічна конференція є особливим видом індивідуальних змагань талановитої молоді з різних сфер людської діяльності та знань. Щоб взяти в ній участь, юні дослідники пройшли ретельний національний відбір і пройшли два етапи підготовки – дистанційний та очний. Всі вони вільно володіють англійською мовою в межах заданої наукової проблематики та вміють фахово вести науковий діалог.

Відмінну підготовку учасникам конференції забезпечила ціла команда професіоналів. Серед них: Пауль Пшенічка, заслужений вчитель України, почесний член Лондонського інституту фізики; Олександр Толесніков, тренер міжнародної категорії інтелектуальних змагань із математики (Ієрусалім); Ірина Кириченко, сертифікований бізнес тренер, фасилітатор, методист лабораторії освітніх технологій і діагностики НЦ “МАНУ”, формувала в учасників навички стресостійкості, психологічну готовність до випробувань; Михайло Шестов, експерт із англійської, поліглот, рекордсмен Книги рекордів Гіннеса (Нью-Йорк), надав учням рекомендації з підготовки найкращого захисту свого наукового проекту англійською мовою. Стали у пригоді його поради, як нарощувати свій інтелектуальний потенціал, розвивати творчі уміння, підвищувати рівень грамотності в цілому,  в т.ч. з англійської мови.

У середині квітня на базі  MANLabCamp у Пущій Водиці юнаки побували на тренувальних зборах, де з ними також працювали фахівці своєї справи. Так, Олександр Охрименко, представник Європейської Малої академії наук, провів з юними винахідниками практичне заняття з розвитку та закріплення навичок захисту науково-дослідницької роботи з урахуванням вимог міжнародних конкурсів. Оксана Ковальова, керівник Лабораторії освітніх технологій і діагностики НЦ “МАНУ”, практичний психолог, бізнес-тренер, навчаючий тренер із психодрами, під час тренінгу «Команда переможців» навчала юнаків командної взаємодії та мотивації до успіху, перевіряла їх психологічну готовність до конкурсних випробувань.

«Наша команда до участі у ХХІV Міжнародній конференції юних дослідників ICYS направду була дуже добре підготовлена. Ми вірили, що у Штутгарті хлопці обов‘язково здобудуть чимало особистих перемог, а українська делегація буде серед фаворитів змагання і цим формуватиме позитивний імідж України в очах міжнародної спільноти»,- таким прогнозом проводжали обдарованих дітей до Німеччини організатори поїздки. І вони не помилились – докладені зусилля повернулись грандіозним успіхом. На урочистому закритті конференції представники України разом з високими нагородами отримали запрошення на участь у ювілейній ХХV конференції «ICYS-2018», яка відбудеться в Белграді (Сербія) у квітні 2018 р.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×