Київські школярі здобули «срібло» й «бронзу» Міжнародного хакатону з інтернету речей

Вісім команд із Дніпра, Запоріжжя, Києва, Одеси, Чернівців, а також Кишинева три дні поспіль змагались у рамках Міжнародного хакатону з інтернету речей за методологією компанії Cisco. Натхненником його проведення є Благодійний фонд «Освітні ресурси і технологічний тренінг» («ОРТ»). Приймав учасників та гостей хакатону  НВК №141 «ОРТ» міста Києва.

До складу незалежного журі увійшли і фахівці відділу  STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти. Спільно з колегами вони оцінювали, як учасники працювали над проектами теми хакатону «Розумний заміський будинок».  Дані проекти передбачали вирішення певних проблем із допомогою створеного  прототипу інтернет-пристроїв, що можуть бути корисними у заміських будинках,  розрахунок бізнес складової  та відео-презентацію своєї роботи.

Для побудови прототипу команди отримали комплект і обладнання – RaspberryPi 3, Arduino UNO, різноманітні датчики, матеріали, інструменти. Під час змагань працювали ментори, які з певною періодичністю проводили експертні оцінки стану проекту та консультували команди.

За підсумками напруженої роботи були представлені надзвичайно цікаві розробки для вирішення ряду соціальних та побутових проблем. Серед них: автоматизованої системи керування жалюзями, бюджетні рішення розумного дому, килимок-ключ, розумна шафа, розумна зона відпочинку, можливість запитів різних параметрів стану теплиці через соціальну мережу. Учасники не тільки жваво презентували свої проекти, хвилювались, як їх оцінить журі. Вони постійно цікавилися рішеннями інших команд, таким чином набуваючи колосального досвіду у мейкерстві, командній роботі та вмінні презентувати, обґрунтовувати та захищати власні проекти.

Юні винахідники, програмісти, дизайнери і маркетологи отримали грамоти і подарунки з рук Едвіна Глазенберга, представника Всесвітнього ОРТ. Перше місце і головний приз – квадрокоптер – дістались Технологічному ліцею «ОРТ» ім. Б.Герцля з Кишинева за бізнес-проект по створенню розумної теплиці. Два інші призові місця журі присудило молодшій та старшій командам НВК №141 «ОРТ» міста Києва. Діти презентували ідеї розумного килимка-ключа та розумної шафи. У подарунок переможці отримали осцилограф та набір інструментів.

Детальну інформацію про захід можна отримати за посиланням: https://www.facebook.com/groups/805895179541236

Довідково: Хакатон – це приклад методології навчання, заснованої на проектах. Слово Хакатон – це термін, що поєднує в собі слово «зламати», тобто пошукове програмування, мастеринг, проектування, прототипування і слово «марафон», що означає тривалу і складну задачу, яка виконується протягом обмеженого періоду часу. Це змагання, де команди працюють над ідеєю, спільною роботою, дизайном, прототипом, і представляють рішення пропонованого завдання.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×