Українська команда здобула першість Міжнародного студентського турніру фізиків

На IX Міжнародному студентському турнірі фізиків українські студенти вкотре довели, що вони не тільки володіють ґрунтовними знаннями, які їм передають мудрі наставники, але й виявляють надзвичайну волю до перемоги й здатні перемагати найтитулованіших суперників.

Для участі в престижному турнірі до Королівства Швеція приїхали 18 команд із Франції та Італії, Бразилії й США, Росії та Німеччини, Колумбії та Греції, Венесуели й Швейцарії, Хорватії та Словенії. Вони були розподілені на дві підгрупи.

Україну, яка потрапила до другої підгрупи, представляли студенти-фізики Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна: Вікторія Зайцева, Ольга Зайцева, Ігор Сікачина, Богдан Біденко, Кирило Геращенко та Орина  Іваштенко. Суперниками каразінців упродовж чотирьох турнірніх днів у стінах Технічного університету Чалмерса в Гетерборзі були вісім команд. Врешті на фінішну пряму вийшли молоді фізики із Політехнічної школи Парижа, господарі турніру та харківські студенти. Втім фортуна була на боці наших юнаків і дівчат, які були лідерами на всіх етапах змагання. Їм поступились команда Технічного університету Чалмерса (друге місце) та Політехнічної школи Парижа (третє місце).

Своєю перемогою харківські студенти-фізики завдячують своїм наставникам: готували  їх доценти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна  Захар Майзеліс та Олексій Голубов.

Поїздка харків‘ян на турнір стала можливою завдяки фінансовій підтримці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (ректор  В. Бакіров, академік НАН України) та спонсорській допомозі компаній на чолі з колишніми випускниками фізико-технічного факультету вишу: це «Регіон» (керівник П. Катеринчук), «Добросмак» (керівник К. Лига) та «NIX-Solutions» (керівник – В. Кузьменко).

Зауважимо, що це вже четверта перемога каразінців на престижних змаганнях міжнародного рівня з фізики. У 2011 році їм не було рівних на турнірі у Долгопрудному (Росія). У 2014 році вони вибороли друге місце у швейцарській Лозанні. Торік здобули першість у Варшаві (Польща). Нині українські студенти знову найкращі – тепер вони привезли «золото» з Королівства Швеція.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×