ХІІІ Всеукраїнський турнір юних журналістів відбувся!

Стало доброю традицією юним журналістам з усієї України зустрічатися в Сумах, щоб помірятися силою в турнірних боях, спробувати себе в ролі доповідача, опонента чи рецензента, проявити командну гру, послухати мудрі настанови членів високоповажного журі.

Упродовж п‘яти днів у Сумській гімназії № 1 відбувалися ігри ХІІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів, на якому були представлені 23 команди з усіх регіонів України. Цей масштабний захід всеукраїнського рівня, покликаний виявляти і розвивати творчі здібності учнів, лідерські якості старшокласників, удосконалювати навички командної роботи, орієнтувати на майбутню професію, стовідсотково виконав поставлені перед ним завданнями.

У ході турніру учасники обговорювали актуальні як для журналістики, так і для українського суспільства питання: як відрізнити правдиву інформацію від фейку, якої інформації потребує сучасне суспільство та в якій формі її варто подавати. Чимало питань стосувалися журналістської етики, мовленнєвої культури, виховання медіа-грамотності.

Змагання юних журналістів стало майданчиком для реалізації креативних ідей його учасників. Команди були добре підготовлені, знали правила, мали навички рецензування, опонування, виголошення доповіді, відбувалися конструктивні дискусії, що стосувалися різного бачення запропонованих питань. Турнірні бої відбувалися за правилами, ведучі слідкували за дотриманням регламенту, а члени високопрофесійного журі постійно коментували зміст висвітленого питання, оцінювали якість його підготовки, давали цінні поради юним колегам.

Спілкування з відомими в Україні журналістами, викладачами журналістики провідних вишів України справило на учасників змагання незабутнє враження. Адже це були настанови справжніх «акул пера». Серед них – генеральний директор телеканалу «Тоніс» Олександр Бутко, заслужені журналісти України Алла Федорина і Василь Бирзул, доцент кафедри журналістики Сумського державного університету Володимир Садівничий, перший заступник директора творчого об’єднання «Промінь» Національної радіокомпанії України Ірина Гуцалюк, випусковий редактор проекту «Все буде добре» телеканалу «СТБ» Вікторія Єршова, редактори газет, спеціальні кореспонденти.

У фінал ХІІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів вийшли чотири команди з Луцька та Харкова. Для проведення фінального туру кожним членом журі були запропоновані запитання, серед яких шляхом голосування вибрані п’ять. Треба було вигадати правдоподібну фейкову новину про «Євробачення 2017», перевірити і спростувати цю інформацію; написати й розіграти сценарій телепередачі за темою «За лаштунками турнірних боїв»; спланувати інтерв’ю з відомим українцем для закордонного видання. Учасники фіналу говорили про ігрову журналістику, «шукали вихід» з кризової ситуації, роздумували над тим, як урятувати місцеву газету: пристати на пропозицію політика з кримінальним минулим, зробити йому рекламу чи знайти інші шляхи для виходу з непростої, досить типової ситуації.

  За підсумками фіналу, переможцем визнано команду «Четверта влада» (м. Луцьк). Другі місця посіли три команди з Харкова: «Меркурій», «Лідер»ь та «Четверта влада – це ми».

  Урочисте закриття турніру було піднесеним, емоційним. Кожен учасник був відзначений за роботу своєї команди (дипломи учасників, дипломи першого, другого, третього ступенів), дипломи за перемогу в номінаціях, зокрема: «Кращий капітан», «Інтелект турніру», «Універсальний солдат», «Найкращий полеміст», «Найкращий рецензент» тощо. Визначені переможці творчого конкурсу. Усі учасники одержали сувеніри, подарунки від телеканалу «Тоніс», від організаторів ВТЮЖ Сумської гімназії № 1. Керівникам було вручено подяки за якісну підготовку команд, а спонсорам – за підтримку талановитої молоді.

На церемонії закриття виступили голова журі Олександр Бутко, методист Інституту модернізації змісту освіти Вікторія Кучер, директор Сумської гімназії № 1 Катерина Бондарєва. Було відзначено високу якість підготовки та організації ХІІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів, чітку командну роботу організаторів, членів журі та учасників.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×