У Сумах – свято журналістики

 

У Сумській гімназії № 1 – знову справжнє свято. Такої кількості відомих людей – знаних в Україні журналістів, представників обласної влади та освітянських інституцій тут не було майже рік – з часу проведення ХII Всеукраїнського турніру юних журналістів. Цьогоріч шкільні «акули пера» у складі 23 учнівських команд приїхали змагатись за перемогу в XIII Всеукраїнському турнірі.

Хто ж оцінюватиме, як володіють словом та орієнтуються у сучасній журналістиці  юні таланти? До складу високопрофесійного журі запрошено: заслуженого журналіста України Олександра Бутка, генерального директора телеканалу «Тоніс»; Василя  Бирзула,  доцента інституту кіно та телебачення Київського національного університету культури і мистецтв; Володимира Садівничого, доцента кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, регіонального експерта Інституту демократії імені Пилипа Орлика; Аллу Федорину, голову Сумського обласного прес-клубу, а також викладачів та аспірантів факультетів журналістики провідних вишів України, кореспондентів популярних українських телеканалів.

Зауважимо, що перелік завдань, які пропонуються учасникам турніру, чималий і вимагає ґрунтовних знань та креативних рішень. Щоб здобути лаври переможця у цьому престижному змаганні, недостатньо лише вміння гарно формулювати свої думки і вести полеміку. Юні журналісти мають знати дуже багато: журналістські жанри, що таке плагіат, призначення інтернет-видань, хто такі блогери й влогери, яка специфіка організації репортажів із зони бойових дій тощо. Врешті кожен учасник має створити відеоанонс прямої трансляції фінальної гри турніру юних журналістів.

Турнір «акул пера» зі шкільної парти – це не тільки драйвова атмосфера змагання. Тут панує дух творчого натхнення, є простір для жвавого спілкування та обміну думками. Тут народжуються майбутні українські журналісти. І це, мабуть, найголовніше.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×