Розпочався заключний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»

Сотня кращих педагогів загальноосвітніх навчальних закладів нині змагається за звання «Учителя року». Конкурсні випробування відбуваються у чотирьох номінаціях: у Хмельницькому визначать кращого вчителя-інформатика України, у Тернополі – учителя початкових класів, Вінниця об’єднала кращих учителів біології, а Житомир –музичного мистецтва.

Протягом тижня 25 учасників у кожній з номінацій, а це – педагоги загальноосвітніх навчальних закладів з усіх областей України, проходитимуть тестування з фахової майстерності, демонструватимуть володіння інформаційними технологіями, проведуть майстер-класи, презентуватимуть власні навчальні проекти. Уперше в історії конкурсу педагоги-фіналісти проводитимуть експертизу підручників.

«Конкурс «Учитель року» – це не тільки фахове випробування для кращих педагогів України, але й частина нової освітньої політики, яка визначає провідну роль педагога у суспільстві, – такими словами привітала учасників заключного туру Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У своєму зверненні, яке лунало на урочистій церемонії відкриття конкурсу, очільниця освітянського відомства наголосила: всі учасники успішно подолали непростий шлях до фіналу, і цим засвідчили, що по праву належать до вчителів, яких із гордістю називають «агентами змін». «Саме ви, активні, готові до навчання впродовж життя, простійного професійного зростання, є каталізатором змін в українській освіті та українському суспільстві в цілому», – йшлося у привітанні.

Також зазначалося, що це освітянське змагання відкриває нові імена, нові педагогічні ідеї, стає платформою для розвитку нової української школи, оновлення сутності освітнього процесу, пошуку таких видів навчальної діяльності, які б дозволили перейти від нагромадження знань до розвитку вмінь, від покарань за помилки – до творчого пошуку, від виснажливого заучування – до радісних відкриттів.

Урочистості з нагоди фінального етапу головного учительського змагання року в усіх чотирьох містах, де відбуваються змагання, пройшли з участю найкращих творчих колективів та вокалістів, відомих усій Україні.

Родзинкою свята, зокрема, у Вінниці стало виголошення етичного кодексу учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017». Він ґрунтується на нормах загальнолюдської моралі та педагогічної етики, а толерантність, взаємоповага, доброзичливість та професійність є головними орієнтирами конкурсних випробувань.

Серед учасників фінального етапу немає людей випадкових. Усі вони – переможці попередніх – районних та обласних – етапів змагань. Для кожного фіналіста школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця.Оцінюватиме роботу конкурсантів журі з числа науковців провідних вишів і кращих шкільних викладачів України. А підсумки конкурсу будуть оголошені 28 квітня.

Довідково: Спостерігати за останніми новинами всеукраїнського конкурсу «Учитель року» можна на офіційній сторінці конкурсу (http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017). У рубриці «Щоденник конкурсу»розміщено програми проведення заключного туру у номінаціях «Початкова освіта» (м. Тернопіль), «Музичне мистецтво» (м. Житомир), «Інформатика» (м. Хмельницький), «Біологія» (м. Вінниця). Саме на цій сторінці можна познайомитися із учасниками заключного туру конкурсу «Учитель року – 2017»(http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017/uchasniki/).

Головні етапи заключного туру висвітлюватимуться на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://imzo.gov.ua/).

Додатково:

Вітальне слово Міністра Лілії Гриневич https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQV1dVbThvejEzdWs/view

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×