Найкращі підручники для 9 класів на наступний навчальний рік потраплять до українських шкіл, – Володимир Ткаченко

ІІ етап конкурсного відбору проектів підручників для 9 класів ЗНЗ завершився успішно. Загальноосвітні навчальні заклади поставились до вибору нової навчальної літератури відповідально. Тому можна констатувати, що найкращі підручники для 9 класів на наступний навчальний рік незабаром потраплять до українських шкіл. На цьому наголосив під час брифінгу в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО) Володимир Ткаченко.

«У голосуванні взяли участь 14 680 шкіл, або 99,00 відсотків від загальної кількості ЗНЗ, в яких є дев’ятикласники. Тільки 153 школи не долучились до загальнонаціонального вибору кращих підручників для 9 класу. В усіх областях учителі активно переглядали та обирали якісні підручники», – зауважив Володимир Ткаченко.

Він також зазначив, що у протоколах конкурсних комісій названо підручники, рекомендовані видавництвам для друку за рахунок їх власних обігових або інших коштів, не заборонених законодавством. Це та частина якісної нової навчальної літератури, яка не набрала необхідних 20 тисяч результатів вибору. «Ці підручники не втратили шанс бути надрукованими коштом державного бюджету й потрапити на парти дев‘ятикласників у наступному навчальному році. Для цього варто вчасно надіслати до ІМЗО гарантійний лист про фінансування різниці між запропонованою видавництвом і середньою вартістю підручника, що зазначена у паспорті бюджетної програми», – повідомив в.о. директора ІМЗО.

Із 20 по 26 квітня 2017 року автори проектів підручників та видавництва, які брали участь у конкурсному відборі, в разі незгоди із оприлюдненими результатами, можуть подати апеляцію. 28 квітня ц.р. має відбутись засідання колегії Міністерства освіти і науки України, на якому буде остаточно затверджено перелік підручників, що можуть друкуватись коштом державного бюджету.

Ткаченко зазначив, що наступним кроком у роботі Репозитарію навчальних матеріалів стане інформування про стан доставки підручників безпосередньо до навчальних закладів. Планується, що нові підручники для дев’ятикласників школи отримають у серпні цього року.

«Робота Репозитарію має продовжуватися. Функції ресурсу допоможуть прослідкувати, як надрукована нова навчальна література буде доставлятись не лише до обласних центрів, але й безпосередньо до районів та шкіл. Для нас дуже важливо знати, чи дійсно школи отримають замовлені підручники. Саме таке завдання ми ставимо перед новим модулем Репозитарію», – підкреслив Володимир Ткаченко.

Нагадаємо, що цього року друкуватимуться й підручники для дітей із особливими потребами, в тому числі й Шрифтом Брайля. Наступного тижня в ІМЗО розпочнуться тендерні процедури щодо видання підручників для спеціальних навчальних закладів.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×