На Львівщині стартував проект проведення регіональних тренінг-семінарів із курсу «Фінансова грамотність»

Неординарний за своїм значенням захід відбувся в Турківському районі на Львівщині. Власне, назвали його організатори, на перший погляд, буденно: «Перший регіональний науково-практичний семінар із питань впровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес сучасної школи» .  Втім зацікавив захід чималу аудиторію. Передусім – учителів 7-11 класів, які сьогодні спільно із фахівцями банківської справи виконують непросте завдання – переконують підростаюче покоління, що фінансово грамотні громадяни направду є запорукою успішного майбутнього нашої держави. Адже фінансові знання гарантують особисту фінансову безпеку, сприяють ефективному управлінню власним бюджетом, допомагають приймати впевнені та зважені фінансові рішення відповідно до життєвих обставин .

Львівщина, Турківський район зокрема, є гарним прикладом наполегливої й змістовної праці по запровадженню  курсу за вибором «Фінансова грамотність», який стартував в Україні ще в грудні 2011 року. Координатору даного проекту у Львівській області Ірині Синій, яка водночас є директором НВК «Школа-садок «Софія» у  Львові, було про що розповісти колегам. Перелік заходів, в яких брали участь учні, студенти та вчителі в рамках програми, вражає своїм розмаїттям та змістовим наповненням. Школярі були активними учасниками Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність» та Всесвітнього тижня грошей, займались у так названих зимових та осінніх школах. Вони охоче відвідували тренінги, майстер-класи, грали інтерактивні ігри, проводили тематичні вікторини та  опитування.

Фахівці ДВНЗ «Університет банківської справи» та Ощадбанку України, як партнери по реалізації проекту, проводили практичні заняття для вчителів 7-11 класів з різних аспектів захисту прав клієнтів. У Турківській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів гостинно зустріли студентів Інституту банківських технологій та бізнесу Університету банківської справи Юлію Вольську Юлія та Вікторію Кулик. Майбутні працівники банківського сектору прочитали учням змістовні лекції з основ фінансової грамотності. Власне, це були не просто лекції, а жваве спілкування, невимушений обмін думками старшокласників із своїми трохи старшими сучасницями, які опановують складну і водночас затребувану в реальному секторі економіки професію. Можливо, після цієї зустрічі хтось із учнів-слухачів також вирішив вступати до вишу, де зараз навчаються дівчата.

Для участі у науково-практичному семінарі приїхали до Туркова науковці Університету банківської справи та Інституту банківських технологій та бізнесу –  професор кафедри банківської справи Гірченко Тетяна та доцент кафедри кібербезпеки Чмерук Галина. Завітали також  представники Турківського відділення Ощадбанку.У своїх виступах вони акцентували увагу педагогів на можливостях імплементації фінансової грамотності при викладанні інших навчальних предметів, а також  окреслили основні напрямки діяльності проекту «Фінансова грамотність» у найближчій перспективі.

Довідково: курс за вибором «Фінансова грамотність» упроваджується Міністерством освіти і науки України та Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки та у співпраці з ДВНЗ «Університет банківської справи», Національним банком України ( проектом USAID FINRED – II «Розвиток фінансового сектору) з грудня 2011 року. За час, що минув, до проекту вже долучились понад 70 шкіл та ВНЗ 1-2 р.а. із 14 регіонів України. Курсом охоплено більше 2800 старшокласників. Крім того, розробляється програма інформаційної підтримки та поширення фінансової грамотності серед усіх верств населення України. https://imzo.gov.ua/diyalnist/innovatsiyna-ta-doslidno-eksperementalna/kurs-finansova-gramotnist/

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×