Презентація Всеукраїнського проекту «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах»

Всеукраїнський проект «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах» сприятиме впровадженню стандартів і засад демократичного суспільства, формуванню у вчителів та молодих громадян ключових компетентностей ХХІ століття – соціальної, громадянської, інформаційно-цифрової.

Завдяки проекту школа отримає необхідні знання та інструменти для активізації роботи в напрямку електронної демократії, а відтак зможе стати центром громади та згуртувати навколо себе активних громадян.

Організаторами проекту є ВМГО «Українська студентська спілка», Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», соціальний проект «Академія навичок» за підтримки Фонду Східної Європи та програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади».

Які ж конкретні кроки будуть зроблені на різних етапах проекту?

Організатори повідомляють: уже розпочато підготовку програм та методичних матеріалів щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти за участі вчителів-практиків.

Зокрема, передбачена можливість безкоштовного навчання в он-лайн форматі на платформі «Академія навичок» (www.skillsacademy.com.ua). Серед тематичних он-лайн курсів: «Боротьба з корупцією», «Електронне урядування», «Електронна демократія», «Цифрова грамотність», «Європейські стандарти та цінності», «Демократичні цінності та механізми», «Участь у прийнятті рішень» тощо.

Запланована серія вебінарів на теми «Електронна демократія» (оглядова лекція, історія), «Відкриті дані», «Корисні сервіси електронної демократії», «Петиції», «Електронне голосування», «SmartCities», «Боротьба з корупцією, відкритий уряд» та інші. Проведення вебінарів передбачено раз на місяць.

Отримає розвиток мережа менторів та експертів у громадянській освіті та електронній демократії, яка залучатиме все більше нових учасників.

Напрацьовуватиметься база кейсів щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти. У планах – організувати конкурс успішних практик, відзначити найактивніших учасників та авторів за різними номінаціями.

Підсумки проекту підбиватимуться під час Фестивалю успішних практик у сфері громадянської освіти електронної демократії.

Термін реалізації проекту – 2017-2018 роки, участь у ньому є БЕЗКОШТОВНОЮ.

Всіх охочих, представників освітньої системи, громадськості та просто активних громадян запрошуємо реєструватись за посиланням: https://goo.gl/w5Z8lo

Також запрошуємо долучатись до онлайн-презентації проекту, що відбудеться 26 квітня з 14.00 до 15.30 на порталі «ПедПреса» (www.pedpresa.ua) за участі організаторів проекту та експертів з електронної демократії.

Контактні особи: (044) 248-21-61 Коломоєць Галина Анатоліївна, (044) 248-91-18 Косик Вікторія Миколаївна.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×