Презентація Всеукраїнського проекту «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах»

Всеукраїнський проект «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах» сприятиме впровадженню стандартів і засад демократичного суспільства, формуванню у вчителів та молодих громадян ключових компетентностей ХХІ століття – соціальної, громадянської, інформаційно-цифрової.

Завдяки проекту школа отримає необхідні знання та інструменти для активізації роботи в напрямку електронної демократії, а відтак зможе стати центром громади та згуртувати навколо себе активних громадян.

Організаторами проекту є ВМГО «Українська студентська спілка», Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», соціальний проект «Академія навичок» за підтримки Фонду Східної Європи та програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади».

Які ж конкретні кроки будуть зроблені на різних етапах проекту?

Організатори повідомляють: уже розпочато підготовку програм та методичних матеріалів щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти за участі вчителів-практиків.

Зокрема, передбачена можливість безкоштовного навчання в он-лайн форматі на платформі «Академія навичок» (www.skillsacademy.com.ua). Серед тематичних он-лайн курсів: «Боротьба з корупцією», «Електронне урядування», «Електронна демократія», «Цифрова грамотність», «Європейські стандарти та цінності», «Демократичні цінності та механізми», «Участь у прийнятті рішень» тощо.

Запланована серія вебінарів на теми «Електронна демократія» (оглядова лекція, історія), «Відкриті дані», «Корисні сервіси електронної демократії», «Петиції», «Електронне голосування», «SmartCities», «Боротьба з корупцією, відкритий уряд» та інші. Проведення вебінарів передбачено раз на місяць.

Отримає розвиток мережа менторів та експертів у громадянській освіті та електронній демократії, яка залучатиме все більше нових учасників.

Напрацьовуватиметься база кейсів щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти. У планах – організувати конкурс успішних практик, відзначити найактивніших учасників та авторів за різними номінаціями.

Підсумки проекту підбиватимуться під час Фестивалю успішних практик у сфері громадянської освіти електронної демократії.

Термін реалізації проекту – 2017-2018 роки, участь у ньому є БЕЗКОШТОВНОЮ.

Всіх охочих, представників освітньої системи, громадськості та просто активних громадян запрошуємо реєструватись за посиланням: https://goo.gl/w5Z8lo

Також запрошуємо долучатись до онлайн-презентації проекту, що відбудеться 26 квітня з 14.00 до 15.30 на порталі «ПедПреса» (www.pedpresa.ua) за участі організаторів проекту та експертів з електронної демократії.

Контактні особи: (044) 248-21-61 Коломоєць Галина Анатоліївна, (044) 248-91-18 Косик Вікторія Миколаївна.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×