Проект «Розумники» (SmartKids) набуває широкої популярності

Понад 150 вчителів та директорів приїхали з різних куточків України до Києва для участі в III Всеукраїнській конференції, присвяченій проекту «Розумники». Педагогічний експеримент «Розумники» стартував у 2014 році. За цей час до нього приєдналось понад 100 вчителів початкової школи.

Практичні заняття, спілкування з експертами і колегами, презентація проекту та обмін досвідом – такою насиченою була програма заходу.

Зі сцени «Ліко-школи» гостей  привітали організатори урочистої події та партнери проекту: науковий керівник експерименту Світлана Литвинова (завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України), Вікторія Косик (керівник відділу цифрової освітита ІКТ Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»), Вікторія Євтушенко (директор із розвитку, компанія «Навігатор»), Ігор Каплаушенко (керуючий партнер, видавництво «Розумники»), Оксана Кухаревська (директор «Ліко-школи»).

«Сьогодні ми познайомимося з досвідом використання інформаційних ігрових ресурсів, з тим, як впроваджується проект «Розумники» в Україні. Дізнаємося про новації та новинки експерименту. Наша мета – напрацювати основні навички роботи в нашому проекті – від теоретичних до практичних», – наголосила Світлана Литвинова.

Справжнім сюрпризом для учителів було знайомство з колективом видавництва «Розумники». Саме ця творча команда – дизайнери, аніматори, методисти, програмісти – і створює цікаві навчальні ігри, інтерактивний контент проекту.

Ще однією приємною «родзинкою» заходу стала святкова фотозона. Персонажі ігор від «Розумників» до вподоби не лише учням, а й їхнім учителям. Тож освітяни залюбки фотографувалися з яскравими аксесуарами у вигляді улюблених героїв у паузах між заняттями-практикумами.

Як працювати з Особистим кабінетом вчителя? Як призначати учням завдання? Як створювати вправи за допомогою медіатеки? Відповідям на ці за були присвячені тренінги для вчителів, що вже навчають школярів за допомогою інтерактивів. А для педагогів, які лише знайомляться з технологією SmartKids, організатори провели презентацію навчального контенту – освітніх ігор та «Смарткейсу» вчителя початкових класів, а також обладнання, яке використовується в проекті, запропонували різні моделі участі в експерименті.

Своїм досвідом роботи з інтерактивами на панельній дискусії «Використання цифрового контенту в сучасній початковій школі» поділилися Ірина Чудовська, засновник і директор міжнародного приватного НВК ім. Януша Корчака; Наталія Романченко, вчитель початкових класів Луцької гімназії №4 ім. Модеста Левицького; Наталія Непорада, вчитель початкових класів спеціалізованого навчального закладу «Ліко-школа».

У дискусії також взяли участь науковий керівник педагогічного експерименту «Розумники» (SmartKids) Світлана Литвинова, директор з розвитку Вікторія Євтушенко (компанія «Навігатор»), практикуючий дитячий психолог Оксана Демура, головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Кізіма, керуючий партнер Ігор Каплаушенко та комерційний директор Василь Рилєєв (мультимедійне видавництво «Розумники»).

 В експертному середовищі відбулось обговорення наукового, методичного, технічного, психологічного, організаційного аспектів проекту, його значення для української освіти, перспективи розвитку та розширення експерименту.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×