В Україні успішно реалізується міжнародний проект соціально-фінансової освіти «АФЛАТОТ»

Українська освіта відкрита для реалізації на її теренах кращого світового досвіду. Свідченням цьому є тісна співпраця із Міжнародною фундацією «Aflatoun International» (Нідерланди). За її сприяння в Україні успішно реалізовується проект соціально-фінансової освіти АФЛАТОТ.

Днями у Київському міському Будинку вчителя відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар із питань оптимізації взаємодії педагогів дошкільних навчальних закладів і батьків вихованців у реалізації даного проекту. Захід організовано департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти, департаментом освіти і науки, молоді та спорту міста Києва.

Регіональні координатори проекту приїхали до столиці із 16 областей України. Активну участь у семінарі взяли й педагоги міста Києва.

Сесиль Дуайн, координатор програми «Афлатот» в Європі, ознайомила присутніх із виробленою стратегією Міжнародного проекту щодо практики залучення родин до основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку.

Програма семінару включала науково-методичну та практичну частини. Грунтовними розробками приваблювала методична виставка. Бажаючі могли отримати методичні рекомендації щодо проведення мастер-класів, тренінгів, групових та індивідуальних консультацій, ігор, фрагментів занять, міні-презентацій тематичної бібліотеки тощо.

Олена  Швачова, головний спеціаліст  відділу  дошкільної освіти  Міністерства освіти і науки України, розповіла про готовність базових дошкільних навчальних закладів до реалізації проекту.

Олена Таран, методист НМЦ дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, проаналізувала складові та форми налагодження партнерської взаємодії педагогів з родинами вихованців у рамках даного проекту.

Досвідом роботи базових ДНЗ Сумської області  щодо партнерства педагогів із родинами вихованців у системі планування освітньої роботи за проектом поділилась Лариса Міщенко, методист із дошкільної освіти Сумського Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Людмила Мінда, методист із дошкільної освіти Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у своєму виступі розповіла про специфіку організації та проведення Тижня фінансової грамотності у ДНЗ в рамках проекту АФЛАТОТ.

Не менш насиченою була практична частини семінару. Свій досвід роботи презентували педагоги м. Вінниця Ванда Харматова та Людмила Малафеєва.  Методист із дошкільної освіти Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Савчук на прикладі гри-стратегії «У нас вдома ремонт» запропонувала дієвий засіб формування економічної компетентності батьків. Педагоги базових дошкільних навчальних закладів Києва під час групової роботи під назвою «Колесо ідей» (розробник Олена Таран) сформували рекомендації щодо взаємодії педагогів із родинами вихованців за розділами проекту АФЛАТОТ і фактично підбили підсумок науково – методичного та практичного модулів семінару.

Закінчився захід у Київському водно-інформаційному центрі, який ще називають музеєм води. Наукові співробітники закладу розповіли, як можна за допомогою пізнавальних  економічних програм із ресурсозбереження скористатись потенційними можливостями музейного розвивально-пізнавального простору для організації взаємодії дітей та батьків, педагогів та родин вихованців, педагогів та дітей-дошкільників.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×