Україна має досвід вирішення проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем

Як забезпечити інформаційну та кібербезпеку в умовах глобального інформаційного суспільства? Надбаним досвідом із цього питання поділились науковці та представники 30 установ та організацій, учасники  ІІ науково-практичної конференції “Проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем”. Вона відбулась у стінах Київського національного університету ім.Тараса Шевченка.

На пленарних засіданнях, які тривали два дні, було заслухано близько 40 доповідей із 120 надісланих. Більше ста учасників взяли участь в їх обговоренні.

Зокрема, Олена Дашковська, старший науковий співробітник відділу дослідження змісту вищої освіти Інституту модернізації змісту освіти, у своєму виступі зупинилась на нових стандартах вищої освіти, а також акцентувала увагу на тернистому шляху впровадження проектів.

Про розробку навчального плану по спеціальності «Кібербезпека» з точки зору роботодавця доповів Грегорі Райтер, директор американської інвестиційної компанії Rayter INC.

Цікаву доповідь про наслідки кібератак на критичну інфраструктуру України підготував представник інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України професор Корнейко О.В.

Актуальні питання щодо стану екосистеми, проблеми, вимоги, етапи створення постквантових примітивів були розглянуті у доповідях представників Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна – професорів Горбенка І.Д. та Потія О.В.

Важливу тему криптографії продовжили Максим Явіч, професор Bank of Georgian University cryptography», та Баранник В.В., професор Харківського університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба.

У доповіді професора Корченка О.Г., який представляв Національний авіаційний університет, було розглянуто методи й моделі оцінки ризиків безпеки ресурсів інформаційних систем.

Представник Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Міністерства оборони України Любарський С.В. у своєму виступі говорив про перспективи застосування інформаційних технологій У сучасній збройній боротьбі.

Основні тренди кіберзламів із урахуванням регіональної специфіки були висвітлені в доповіді генерального директора ООО «ІТЦ «Хай-Тек Бюро» Гребенюка О.В.

Окрім зазначених вище, обговорювались ряд інших, не менш важливих, проблемних питань із забезпечення національних інтересів в інформаційній сфері, а саме:

  • захист інформаційних ресурсів від несанкціонованого доступу;
  • знімання інформації засобами технічних розвідок;
  • забезпечення безпеки інформаційних і телекомунікаційних систем;
  • ризики інформаційної безпеки, пов’язані із зберіганням даних у кіберпросторі;
  • мобільність даних та якість обслуговування;
  • використання новітніх технологій для протидії злочинності у кіберпросторі;
  • прогнозування і ліквідація наслідків таких злочинів;
  • методи і системи захисту інформації від різного типу атак.

За результатами конференції видано збірник тез доповідей її учасників.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×