Круглий стіл «Проектування інноваційних освітніх технологій»

У рамках VIII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017» та V Міжнародної виставки «World Edu» відділ проектного управління Інституту модернізації змісту освіти спільно з ТОВ “Академія інноваційного розвитку освіти” організували круглий стіл «Проектування інноваційних освітніх технологій». Присутніх привітала Наталія Клясен, завідувач сектору відділу проектного управління ІМЗО, кандидат педагогічних наук.

На заході було представлено інноваційні проекти та технології для сучасного забезпечення навчально-виховного процесу в освітніх закладах (установах). Передусім було презентовано спільний освітній проект Інституту модернізації змісту освіти та Національної академії педагогічних наук України “Підготовка педагогічних кадрів до інноваційної діяльності». В умовах змін особливу увагу потрібно приділяти саме зростанню професійної майстерності вчителів, які є головною рушійною силою запланованих освітніх реформ. З цією метою для освітян України Академія інноваційного розвитку освіти спільно з Інститутом педагогіки НАПН України організовує навчальні тренінги та майстер-класи для вчителів, педагогів, науковців, методичних працівників та управлінців. Більше того, за період діяльності сформовано команду, до якої увійшли: вчителі-новатори, ініціативні керівники навчальних закладів, управлінці, засновники інноваційних освітніх проектів, тренери бізнес-компаній (Panasonic, Bristar, Microsoft, Epson та ін.), психологи. Всі вони є авторами тренінгових занять, майстер-класів тощо, які дають слухачам тільки перевірені на власному досвіді стратегії інноваційного розвитку освітнього закладу та практичну допомогу в професійному та особистому зростанні.

Дарина Васильєва, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, розповіла про можливості використання STEM-освіти у навчально-виховному процесі. Зокрема, вона привела конкретні приклади використання STEM-технологій під час викладання математики в школі.

З роботою громадської спілки «Освіторія» познайомила учасників заходу Анна Сидорук, керівник благодійних проектів та програм. Діяльність цієї організації націлена на створення сучасних інноваційних навчальних закладів та допомогу старшокласникам  у складанні ЗНО з використанням авторських курсів із відповідних предметів.

Інноваційний проект «Створення інформаційного простору громади та органів місцевого самоврядування для спільної реалізації ключових питань у галузі освіти» презентувала Олена Бурдун, методист відділу проектного управління Інституту модернізації змісту освіти. У рамках зазначеного проекту перші тренінги вже проведені в Слов’янську (Донецька область) і Куп’янську (Харківська область), де вчителі та керівники навчальних закладів, представники громад та місцевого самоврядування мали змогу ознайомитися з сучасними цифровими технологіями, що використовуються в навчальному процесі, а також допомагають оперативній взаємодії між громадою та навчальними закладами.

Ярослава Стимковська, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теорії і методики управління навчальними закладами Миколаївського ОІППО познайомила з проектом «Модерація діяльності регіональних центрів розвитку освіти, опорних шкіл та їх філій». Проект розрахований до 2024 року, у його роботі задіяно 8 регіональних центрів розвитку освіти. Зокрема, на першому етапі цього проекту створено управлінський кластер «Спільнота для керівників навчальних закладів», пролонговані курси для керівників опорних шкіл і філій.

На думку учасників та організаторів круглого столу, проведення таких заходів сприяють не тільки узагальненню і розповсюдженню досвіду інноваційної діяльності багатьох освітніх закладів (установ), але й мають значний потенціал сприяння розвитку сучасних освітніх інновацій, широкому використанню передових інноваційних технологій у практичній діяльності.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×