Зроблено перший крок до визнання Україною та Польщею академічної освіти та рівнозначності наукових ступенів обох країн

     Інститут модернізації змісту освіти ініціював обговорення питання визнання Польщею та Україною академічної освіти та рівнозначності наукових ступенів обох країн через процедуру нострифікації. Днями виконуючий обов’язки директора інституту Володимир Ткаченко зустрівся із делегацією польських колег, до якої увійшли представники Сейму Республіки Польща, зокрема Польсько-української парламентської групи, а також знані науковці.

     В обговоренні взяли участь: співголова Польсько-української парламентської групи Сейму Республіки Польща, депутат Божена Каміньска, професори Державного економічного університету (м. Познань) Кажімєж Пайонк і Ян Сікора, експерт Парламентської групи Сейму РП у справах Східної Польщі доктор Олексій Квілінський; українську сторону представили науковці Інституту розвитку міжнародної співпраці та Університету банківської справи Національного банку України доктор Анатолій Терлецький, доктор Тарас Мошовський, доктор Сергій Кравченко та доктор Олександр Мельниченко.

     У ході зустрічі підкреслювалася важливість вирішення цього питання на міждержавному рівні. Уже незабаром будуть сформовані робочі групи, які об’єднають експертів із української та польської сторін. За попередньою домовленістю, українсько-польські робочі групи почнуть працювати у березні 2017 року.

     Нагадаємо: з 13 до 19 лютого в Україні триває ІІІ науковий симпозіум «Україна-Польща – синергетична співпраця». Низка заходів проводиться у закладах освіти Києва, Полтави і Слов’янська. У центрі уваги наукової дискусії – передусім питання освіти, визнання академічної освіти та рівнозначності наукових ступенів. Науковці обмінюються досвідом упровадження дуальної та дистанційної освіти, отримання випускниками вишів подвійних дипломів та розширення можливостей навчання студентів з України у Польщі.

     Крім того, йде мова про розвиток малого та середнього підприємництва у польсько-українському просторі самоуправління, польсько-українську енергетичну безпеку, у тому числі побудову енергетичних коридорів, розвиток альтернативних джерел енергії.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×