IT-стартапи для української освіти: унікальні розробки на конкурсі Egap Challenge

9 лютого 2017 року вперше на конкурсі Egap Challenge були представлені IT-стартапи для української освіти: від платформи для вивчення державної мови, додатку для читання для людей із ністагмом, додатку для навчання дошкільнят  – до платформи для вирішення кейсів.

Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати якісні сервіси у сфері освіти.

До журі, що оцінювало конкурс, увійшли представники Міністерства освіті і науки України, Державного агентства з питань електронного урядування України, провідних ІТ-компаній України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», зокрема, в.о. директора Володимир Ткаченко.

На конкурсі було презентовано 12 проектів, 4 з яких названо кращими й відзначено грошовими преміями. Отже, переможцями конкурсу стали:

  • web-платформа Casers – для вирішення кейсів, яка об’єднує 3 категорії учасників по системі win-win-win. Кейсодавці (Business, Government, Municipality, Social) надають свої реальні кейси та отримують готові рішення та інтернів, які на практиці показали свої здібності та мотивацію до роботи, а кейсери (студенти, випускники, молоді фахівці, свічери тощо) вирішують реальні кейси та отримують практичний досвід і знання від ТОПів компаній, сертифікати, професійні знайомства та можливість отримати роботу;
  • iLearn – відкрита безкоштовна онлайн-платформа з підготовки до ЗНО, на якій містяться відео-лекції, тести, матеріали для самопідготовки та проводяться вебінари з викладачами. Платформа дає можливість підготуватися до ЗНО і відповідно вступити до ВНЗ вихованцям інтернатів, дітей із малозабезпечених сімей чи учнів віддалених сільських шкіл, серед яких багато обдарованих;
  • волонтерський проект E-мова, який представив комплексний онлайн підхід до вивчення української мови. Проект вже працює у зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях, за кордоном. Наразі він реалізується офлайн у рамках волонтерського проекту “Безкоштовні курси української мови” у 25 містах України;
  • проект «Буквоїд» – інтерактивний портал та мобільні додатки для якісної дошкільної освіти дитини.  Портал містить понад 200 інтерактивних вправ, авторські казки, мультфільми, конспекти занять для батьків і вчителів та робочі зошити для дітей.  Також до «Буквоїда» входять додатки на AppStore і Google Play. Структура і зміст платформи узгоджені з державним стандартом дошкільної освіти України. Вправи – це одночасно цікава гра і методично правильно побудоване середовище для розвитку та навчання дошкільника. При цьому дорослі (вчитель, вихователь, батько) за допомогою інтерактивної системи оцінювання можуть стежити за динамікою розвитку дитини.

Усі переможці конкурсу будуть презентувати свої проекти Міністру освіти і науки України з метою їх подальшого впровадження  в освітянську сферу.

Володимир Ткаченко, в. о. директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», зазначив, що усі проекти дуже цікаві, неординарні й повинні мати продовження, реалізуватись, тому запросив усіх учасників конкурсу до співпраці.

Окрім чотирьох переможців, організатори відзначити ще проекти Patent Papir та Nystagmus Helper. Вони отримають додаткову підтримку та менторські консультації від Egap Challenge для переосмислення і доопрацювання ідей, що видаються  цікавими та корисними.

Переглянути  презентації та отримати додаткову інформацію можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0BwHOyI9U-FWmX19oa3FlZlFXclE?usp=drive_web

* EGAP CHALLENGE – одна  з ініціатив програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, Фондом Innovabridge, Державним агентством із питань електронного урядування та партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації. Програма спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян і сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.

 

 

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×