У Харкові пройшла нарада-тренінг для викладачів української філології

Понад 80 голів обласних та регіональних методичних об‘єднань викладачів української філології вищих навчальних закладів 1-11 рівнів акредитації, а також науковці, провідні фахівці галузі на початку лютого побували у Харкові і взяли участь у міжрегіональній нараді-тренінгу. Захід організувала Всеукраїнська спілка голів обласних методичних об‘єднань викладачів української філології вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за підтримки  Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти.

 Приймала гостей із усієї України Харківська гуманітарно-педагогічна академія. Викладачі української філології обмінялись досвідом роботи з теми  «Оптимізація мотиваційних складників та формування ключових предметних компетентностей на заняттях у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації як чинники вдосконалення підготовки сучасних фахівців».

Учасники поважного зібрання репрезентували методичні розробки, розглянули психологічні аспекти комунікативної, мотиваційної діяльності. Для них були організовані психологічні тренінги «Вплив саморозвитку педагогів на формування мотивації навчання у студентів» та «Чи отримую я стільки уваги, наскільки заслуговую?». Елементи тренінгів, безумовно, стануть у пригоді викладачам української філології в подальшій освітній діяльності для підвищення рівня самооцінки й самоповаги, особистісного та професійного зростання, розвитку педагогічної компетентності.

Зацікавлене й жваве обговорення викликали доповіді колег-науковців щодо мовних реалій сьогодення, формування професійної компетентності та мовної культури студентів, розвитку сучасної освіти відповідно до потреб вітчизняної економіки та інтеграції України в європейський економічний і культурний простір тощо.

Творчі колективи Харківської гуманітарно-педагогічної академії та Харківського вищого коледжу мистецтв підготували для гостей літературно-музичну композицію за мотивами громадянської лірики Лесі Українки «Поезія, окрилена любов‘ю» та концертну програму «Із Україною в серці».

На завершення роботи наради була прийнята ухвала щодо основних напрямів роботи викладачів української філології в умовах реформування освіти України. Нею передбачається запровадження цілого ряду інновацій. Зокрема, це створення в навчальних закладах сучасного навчально-методичного забезпечення викладання спеціальних дисциплін українською мовою з урахуванням новітніх інноваційних особистісно-орієнтованих технологій навчання (інтерактивні, проблемні, нетрадиційні, мультимедійні заняття тощо); формування мотиваційної сфери компетентного фахівця; забезпечення якості оволодіння культурою фахового мовлення студентів; сприяння популяризації національної культури у студентському та педагогічному середовищі через запровадження спецкурсів, дискусійних клубів, творчих майстерень тощо.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×