Освітяни Чернігова побували на цікавому семінарі «Інновації у сучасному навчальному закладі»

У сучасному навчальному закладі процес передання і засвоєння знань, умінь, навичок повинен базуватися на принципах мобільності, доступності, високої швидкості отримання і передачі інформації, здатності її опрацювання різними системами. Тому третього лютого 2017 року у ліцеї №15 міста Чернігова за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»  було проведено семінар для освітян міста “Інновації у сучасному навчальному закладі”.

Формат семінару був незвичним для освітянської спільноти Чернігівщини. Перший блок для директорів загальноосвітніх навчальних закладів та учасників Школи резерву керівних кадрів присвятили питанням управління навчальним закладом.

Учасників заходу привітав Володимир Ткаченко, в.о. директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Він зазначив, що для забезпечення якості та ефективності окремих нововведень і загального інноваційного процесу в управлінні необхідно враховувати, відстежувати, прогнозувати наслідки інновацій для системи управління закладу освіти, психологічного клімату всередині управлінської спільноти, кожної частини об’єкта управління, кожного управлінця. Присутні керівники мали змогу поставити запитання, що найбільше турбували педагогічний загал міста Чернігова, зокрема, щодо конкурсу підручників, Нової української школи, оновлених програм тощо.

Василь Білогура,  начальник управління освіти Чернігівської міської ради, зауважив, що вчителі повинні передавати учням тільки найкращий досвід. Для цього потрібно постійно навчатися і самим педагогам.

Фахівці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Наталія Гончаренко, завідувач сектору відділу по роботі з закладами післядипломної педагогічної освіти, висвітлила питання управлінського моніторингу та розповіла про нові підходи до планування роботи школи. Вікторія Косик, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ, зупинилась на впровадженні школами міста елементів дистанційного навчання. Так, наприклад, у ЗНЗ №19 навчаються діти з Донбасу, тому присутніх цікавили  питання щодо впровадження дистанційного навчання в даному навчальному закладі.

Міні-тренінги Світлани Литвинової, д.пед.н., завідувача відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, «Інноваційні технології в управлінні навчальним закладом» та Катерини Алєксєєнко, головного редактора управлінських видань MCFR:Освіта Цифрового видавництва MCFR, «Онлайн сервіси для директорів шкіл: документація без проблем» завершили першу частину заходу. Потім керівники шкіл сіли за комп’ютери та попрацювали з документацією у «хмарах».

Для участі у другому блоці семінару, окрім вже присутніх, були запрошені заступники директорів шкіл та керівники шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів. Освітяни прослухали виступи Володимира Усова, директора цифрового видавництва ПІДРУЧНИК.UA, та Вікторії Косик, завідувача відділом ІМЗО щодо впровадження ІКТ як одного із найважливіших чинників модернізації системи освіти.

З проектом “Розумники (SMART KIDS)” присутніх познайомила Світлана Литвинова, його науковий керівник.

Олександр Кохан, директор компанії «Розумники», продемонстрував сучасні технічні засоби навчання, які можна було не тільки побачити на екрані, а й потримати в руках.

Наприкінці семінару була проведена презентація продуктів компанії “Розумники” для початкової школи. Найбільше присутніх зацікавив СМАРТКЕЙС вчителя початкової школи (готові мультимедійні матеріали від видавництва «Розумники»). Деякі навчальні заклади виявили бажання долучитися до спільноти SMART KIDS.

Перебіг семінару висвітлило Чернігівське телебачення «Дитинець»:

Переглянути відео у Facebook

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×