Успіх освітньої реформи в Україні неможливий без активної участі батьківської спільноти

3 лютого 2017 року  у Київському міському будинку учителя відбувся захід, дуже знаковий для успішної освітньої реформи в Україні. Благодійний фонд «Інститут розвитку освіти» спільно з ГО «Київська міська організація «Батьки» у співпраці з Департаментом  освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) провели Всеукраїнську конференцію «Батьки-школа-влада:проблеми взаємодії та перспективи співпраці». Важливість теми, яка була у центрі уваги заходу, засвідчили своєю участю у зібранні Лілія Гриневич,Міністр освіти і науки України.

“Зараз батьки об’єднуються і ведуть активний діалог із Міністерством освіти і науки України. Ми щиро це вітаємо і бачимо, що така співпраця дає дійсно хороші результати. Яскравий приклад цього – оновлення програм початкової школи, в рамках якого батьки змогли вказати нам на суттєві недоліки навчальних програм. Я вважаю що зараз важливо, щоб цей тиск зберігся на центральному рівні, але також був перейнятий регіонами. У зв’язку з децентралізацію місцеві органи влади отримали суттєві ресурси та повноваження в галузі освіти. Щоб місцева освітня політика не програвала боротьбу з оновленням фасадів будинків і гроші витрачалися на освіту наших дітей, місцеві громади мають вказувати своїй владі на те, що освіта – важливий пріоритет”, – зазначила міністр.

Надзвичайну активність в обговоренні хвилюючої проблеми взяли запрошені на конференцію представники батьківського активу з Києва та Київської області, Харкова, Житомира, Одеси, Полтави, Кропивницького, Львова, Вінниці та  Івано-Франківська.

У роботі конференції взяла участь Надія Лещик, завідувач сектору зовнішніх комунікацій Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН, яка запропонувала співпрацю батьківській громадськості у запровадженні спільних проектів та познайомила з досвідом роботи громадських об’єднань місцевого рівня.

Конференція стала підсумковим заходом у рамках проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні. Другий етап», який реалізується за фінансової підтримки Програми підтримки середньої освіти Фундацій «Відкрите суспільство» (ESP OSF, Будапешт) та Міжнародного фонду «Відродження». Зауважимо, що впродовж вересня 2015 р. –  грудня 2016 р. у рамках згаданого проекту були проведені тренінги для батьків, громадських активістів у семи містах України. Спільна участь у тренінгах представників батьківського активу та адміністрації навчальних закладів створила унікальні умови для відвертої розмови та погляду на проблеми шкільної освіти з різних, іноді діаметрально протилежних позицій. Тренінги дозволили ідентифікувати найважливіші проблеми в трикутнику взаємодії «батьки – адміністрація школи – учителі», ознайомитись із громадськими ініціативами на місцях, спрямованими на покращення функціонування шкільної освіти, поділитись кращими практиками, напрацьованими громадськими організаціями та активними батьками школярів столиці.

Учасники конференції прийняли пакет пропозицій щодо консолідації та координації  ініціатив, що пропонуються батьківською громадою усіх областей та міст України. Також були представлені результати проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні», обговорено низку важливих питань, а саме: переведення у правове русло функціонування батьківських комітетів та благодійних внесків; способи залучення батьків до контролю за харчуванням дітей та закупівлями у закладах освіти; шляхи налагодження горизонтальної співпраці, взаємодії та мережування й перспективи створення коаліції батьківських громадських організацій.

За результатами обговорень батьківськими організаціями та громадським активістами прийнято рішення про створення Всеукраїнської коаліції батьків.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×